Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesti Leövey gimnázium...

Budapesti Leövey gimnázium rajz tagozat?

Figyelt kérdés
Megnéztem és elég szimpatikus a suli és a tagozat is. Milyen véleményetek van róla? Illetve milyen az alkalmassági vizsga ott?

2017. szept. 28. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fuuu, hát a sulival sosem volt bajom, a tagozaton pedig egész osztályok szoktak felháborodni. Nem az van a cimkén ami a dobozban van.

Igazából a rajz része valahol az egy 1%-ot közelíti a 0 irányából. Gyakorlatilag művtöri. Nem mondom, hogy az rossz, vagy hogy ott nem kaptunk kreatív feladatot, vagy ültünk le perspektívát rajzolni, de én nem hívnám rajz tagozatnak.


Ha elég pontod van be sem hívnak szóbelire. Rajzon az amúgy sem komoly, festményfelismerés volt pl tavaly.


A suli egyébként nagyon jó, közvetlen emberek vannak, családias hely, nagyon sok dolgot engednek meg, nyugodtan bevihetsz egy vízforralót és ehetsz instant levest, ha úgy érzed, az osztályképeden pózolhatsz a szekrény ajtóval, egy fokkal színvonalasabbak az iskolai előadások a megemlékezések és a színkör minimum 1 órás darabjai is.

3 tesid van rgy héten, a másik kettőt igazolással váltod ki, vagy iskolai sportkörrel.

Ami lehet a klasszikus foci, röpi, kosár, vagy jóga, aerobik, korcsolya vagy úszás is.

Nézz utána az LKG TV-nek, az elég sok dolgot mond el a suliról.


A tagozat átgondolandó

2017. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia! Én Leöveys vagyok, rajzos. Gyenge tagozatnak mondják, de nagyon nem az. Igen a tagozatos órák kétharmada művtöri, de ha jól tanítják és a csapat is jó, akkor élvezhető és szeretni fogod. (Ha nem érdekel a művtöri csak szeretsz rajzolgatni akkor ne gyere ide semmiképp...)

Emellett itt is van egy elvárt szint, rengetegm kreatív feladatot kapunk, és megkövetelik hogy minőségi munkákat adjunk be, ami időigényes, azaz kevesebb időd van a többi tantárgy tanulására, házikra stb.

Szünetekre nagyobb projekteket kapunk, emellett van félévi és évvégi kreatív vizsgamunka feladat.

Rendszeresen megyünk múzeumokba, galériákba, kiállításokra, néha ez belenyulik más órákba ilyenkor onnan el vagyunk kérve.

Szerintem teljesen helytelen, hogy gyenge tagozat, itt is van követelmény, csak kivülállók ebből annyit vesznek le, hogy biztosan caak rajzolgatunk egész orán...

Ha szereted és érdekel a művtöri, és van időd plusz kapacitásod sok időt forditani az alkotasra akkor ajálom. (Suli is nagyon király hely amúgy én nagyon szeretem)

De ha meg szereted a művtörit és órákat forditani egy-egy feladat megcsinálásara, akkor ne gyere ide...

2017. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!