Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon dúrva, ha...

Szerintetek nagyon dúrva, ha egy évet kihagyok es csak aztán megyek egyetemre? . Idén végeztem,19 éves vagyok.

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem ha hasznosan töltöd azt az egy évet pl amerikában ennek komoly hagyománya can(gap year) de akkor szerezz tapasztalatot vagy láss világot stb különben feleslegesen elvesztegetsz egy évet
2017. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen helyesírással akkor jársz a legjobban ha kihagyod az egész egyetemet.
2017. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Második válaszoló a te helyesírasodban is van kivetnivaló... annyira nem okoskodnék a helyedben! ;) A “ha” kötőszó előtt vesszőt használunk, HA nem tudnád!
2017. okt. 8. 18:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem durva, sokan csinálják és semmit nem veszítesz vele, viszont szerintem kezeld egy kicsit felnőttesebben, ha megjegyzést tesznek rád, mert értem én, hogy túlzás volt, de egyetemen már az ajtóban jobban megsértenek. :D Nem azt mondom, hogy ezeket le kell nyelni, csak érettebben kell hozzáállni, nem elkezdeni egyből, hogy "juuuj, a te helyesírásoddal is baj van".


Próbálj azon a téren tapasztalatot gyűjteni, amelyikkel továbbtanulnál, lazíts egy kicsit egyetem előtt, utazz, ha megteheted. Én is kihagytam egy évet (igaz, én egy évvel fiatalabb voltam nálad, amikor végeztem), és nem származik belőle semmilyen hátrányom.

2017. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazad van harmadik valaszoló! Köszönöm szépen!
2017. okt. 8. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én két évet is kihagytam, mert egyszerűen nem találtam munkát abban a városban, ahol az egyetem volt.
2017. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sadykowich válasza:
Ha hasznosan töltöd, akkor nincs vele probléma.
2017. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a legtöbb kérdést kontextusában érdemes vizsgálni, nem önmagában. önmagában az, hogy kihagysz egy évet nem számít semmit, nem durva, de nem is feltétlenül van értelme. a kontextus adja meg az értlemét, hogy miért akarod kihagyni azt az egy évet, mit akarsz kezdeni vele, mik lehetnek az előnyei és a hátrányai, következményei a kihagyásnak?


ahogy már írták, az is nagy kérdés, hogy mivel töltöd azt a kihagyott évet és mi hasznod származik belőle. ha utazol és világot látsz, az mindig hasznos lehet, de nem feltétlenül kell egy egész évet eltölteni vele - de az sem biztos, hogy béred majd belőle egy évvel és utána vissza akarsz majd ülni az iskolapadba. ha dolgozni kezdesz, az javíthat az anyagi helyzeteden is, meg a világlátásodon is - főleg, ha külföldre mész dolgozni arra az időre, de ugyancsak nem biztos, hogy könnyebb lesz utána az egyetem, mintha egyetem után vagy akár közben tennéd.

az sem mindegy, hogy milyen lehetőségeid vannak halasztásra, mert van ahol limitálják, hogy hányszor halaszthatsz és ha most eljátszod az egyetlen (ingyenes?) lehetőséget, akkor később nem lesz ilyen lehetőséged, ha esetleg valami miatt akkor muszáj lenne majd.


ha még otthon laksz, a szüleid tartanak el, nem dolgozol és nem is tervezed a kihagyott évben sem, nincsenek akadályozó tényezők, akkor jobban járHATSZ vele, ha nem hagyod ki azt az egy évet és inkább rögtön elkezded és lenyomod a sulit. mert ki tudja, meddig áll fenn ez a helyzet, k tudja meddig tudnak eltartani, ki tudja, mi változik majd körülötted. nem utolsó sorban könnyebb lehet egyik iskolapadból a másikba átülni és kisebb a változás, mintha már kiléptél a nagybetűs életbe, elkezdtél dolgozni, bejártad a világot, stb. és aztán meg egy csomó teljesen más tapasztalat után mész majd vissza az egyetemre, amikor már elszoktál mindezektől. ez persze nagyban függ a személyiségedtől és az idő közben felgyülemlő tapasztalatoktól és sok minden mástól is.


sosem lehet előre megmondani, hogy mi lesz majd a legjobb döntés. van akinek ez az út jött be, másoknak meg az az út jött be és neked a saját utadat kell járnod, neked kell eldöntened, hogy erre vagy arra mész. csak megpróbálhatod megtervezni az utat és reménykedni, hogy jól számítottál ezekkel a dolgokkal.


a döntés minden esetre a tiéd, ahogy a felelősség is a döntés maitt. bárki más, csak elmondhatja, hogy mit gondol erről.

2017. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!