Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az egyetemi képzés "Bolonya...

Mi az egyetemi képzés "Bolonyai" rendszerének lényege? Légy szives foglald össze. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Hogyan lehet 2. vagy 3. évfolyamba átlépni? Hogy van a kredit tendszer? Mikor és hogyan lehet szakdolgozat témát kapni? Papír alapra kell-e kidolgozni? Nyelvvizsga 3. évi államvizsgához szükséges e, milyen szinten, szakterületre specializálòdva? Közgázról van szó. Pécsen.

2017. okt. 16. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bolonyai?! :DDD


1. Le kell tenni a vizsgákat.

2. A tárgyakat a kreditekkel súlyozzák. Ha valamelyik tárgyból nem mész át, nem kapod meg a hozzárendelt kreditet, és a tárgyat újból fel kell venned. (A kreditekkel súlyozott pénzbüntetéssel). Ha egy évben nincs 30 kredited, akkor elveszted az államilag támogatott helyed. Ha az összes kötelező és megadott mennyiségű választott tárgyat teljesíted, akkor államvizsgára bocsátanak. Ha több kreditet veszel fel az előírtnál (újbóli tárgyfelvétel vagy több szabadon választható tárgy), azt kifizettetik.

3. Szakdolgozat témát ki is írnak a tanszékek, de te is kereshetsz saját ötlethez konzulenst. Változó, sokan már 2. évben elkezdik (vagy akár hamarabb). Általában egy évvel a leadás előtt meg kell lennie a címnek és a konzulens oktató nevének.

4. Ezt hogy érted? Ki kell nyomtatni, igen.

5. Jelen állás szerint a nyelvvizsga a végzésre kell, hogy milyen szinten és kérnek-e szaknyelvtudást igazoló papírt, az szakfüggő.

2017. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alapos választ.

Még egy kérdésem van. A Diákhitel hány szemeszterre (félévre) vehető ígénybe? Előre is köszönöm a tájékoztatást.

2017. okt. 17. 01:11
 3/6 anonim ***** válasza:
A diákhitel a teljes tanulmányi időre igénybe vehető.
2017. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocs, én úgy hallottam, hogy limitálták. Lehet, hogy a teljes képzési idő 10 félév, akkor az alapkézésre, plusz a mesterképzésre is ígénybe vehető? S ha kifut pl. 2 félévvel a mesterképzés vége?

Még egyet. Jól értettem, hogy a szakdolgozat témáját az álamvizsga előtt le kell adni? Ha konzulenst nem vesz ígénybe, akkor is?

Köszönöm segítségedet.

2017. okt. 17. 21:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem a mondatból: szakdolgozat témáját 1 évvel az államvizsga előtt kell leadni?
2017. okt. 17. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudok róla, hogy limitálták volna.

Belső konzulenst muszáj felkérned! (Ha nem kérsz meg senkit, a tanszék, ahova beadod a témát, beoszt valakihez.)

2017. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!