Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges két szakirányt/spec...

Lehetséges két szakirányt/specializációt párhuzamosan végezni?

Figyelt kérdés

Pár hónapon belül le kell adnom a kérvényt, hogy milyen specializációt szeretnék választani a szakom utolsó három félévében. Azonban két specializáció is rendkívül érdekel, és félévenként 3-3 tantárgyban különböznek csak.


Szerintetek lehetséges lenne, hogy párhuzamosan felvegyem mindkettőt? Illetve ha így tennék, és el is végezném, kapnék valami papírt arról, hogy én több szakirányt is megcsináltam? Meg egyébként lenne értelme egyáltalán?


Csinált már valaki ilyet, vagy hallott már valaki ilyenről?


Köszönöm a válaszokat előre is. :)



2017. okt. 21. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Pontosan hova jarsz milyen szakra? A legbiztosabb az lenne ha a to-t megkerded. Vagy a hokot. Amugy elvileg ha mindket szakiranyt "hivatalosan" elakarod vegezni, akkor mind2 bol kell allamvizsga/szakdoga. Legalabbis nalunk igy van. De azt is lehet gondolom, hogy csak siman teljesited a masik szak targyait. Aztan ha jol tudom a diplomahoz jar egy index szeru melleklet amibe ott van, hogy milyen targyakbol hanyasra vegeztel.
2017. okt. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én BGE-n két szakirányon végeztem, a tárgyakon kívül (nálunk a második szakirány plusz 50 kreditet jelentett kb.) amivel több, az az, hogy szakirányonként záróvizsgázol. Nálunk egy szakdolgozat kellett, azt mindkét szakirányra elfogadták. Azonban fontos infó, hogy a két záróvizsgát egy záróvizsgaidőszakban kellett teljesíteni, tehát ha az egyikből buktál, akkor két esélyed volt: vagy a következő zv-időszakban újrázol MINDKETTŐBŐL (azaz amelyik sikerült, abból is "sikertelen" lesz az első vizsgád, és meg kell azt is ismételni), vagy leadod a bukott szakirányt, ekkor kvázi megy a levesbe a felvett plusz kredit. A második szakirányának krediteiért 5.000 Ft/kreditet kellett fizetni.

Amivel "többet" kaptam a második szakirányért, az az, hogy az oklevelem 6-os betűméretű záradékában annyi szerepel, hogy adott képzés adott és adott szakirányán végezte. A többieknek meg adott képzés adott szakirányán. Tehát az oklevélből a kutya meg nem mondja, hogy te "két szakirányos" voltál.

Megjegyzendő, hogy ha úgy csinálod, hogy felveszed a második szakirány tárgyait tanterven kívüliként, majd a saját szakirányod megcsinálod, akkor egy újrafelvételivel a következő félévben záróvizsgázhatsz a második szakirányból is (ebben az esetben ez plusz egy szakdoga). Így két oklevelet fogsz kapni. :)

2017. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!