Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a TDK, ill....

Mennyire nehéz a TDK, ill. mik az előnyei, ha valaki részt vesz egy ilyenen?

Figyelt kérdés

Nem a főszakomból lenne, hanem a minoromból, ezért félek, hogy a szakdoga mellett lenne-e rá elég időm... Mert szégyenben maradni nem szeretnék. Hogy működik ez pontosan, mik a követelményei? Ha valaki nem jut tovább OTDK-ra, az nagyon kínosnak számít? Kb. mennyi időt és energiát kell belefektetni ahhoz, hogy valaki helyezést is elérjen?


Köszönöm előre is, ha segít valaki! (A buta kérdésekért pedig bocsánat.)


2017. okt. 22. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel csak kevesen jutnak el az OTDK-ra, egyáltalán nem szégyen, ha nem jutsz tovább - de nagy öröm, ha igen:)

A követelményeket megtalálod az egyetemed TDK oldalán (gondolom, szakfüggő) - nálunk max. 50 oldal terjedelmet írtak elő, mindennel együtt.

Én egyáltalán nem éreztem megterhelőnek, mondjuk én nem kifejezetten a TDK-ra írtam, csak egy fakultációs anyagnak indult, ami egyre terebélyesedett, mert nagyon érdekelt a téma, és a tanárom mondta, hogy adjam be - kb. egy év után adtam be, de kényelmes ütemben írtam (és még nem kellett diplomaírással bajlódnom). (TDK-n, OTDK-n is helyezték)

2017. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja, előnyei:

- rutint szerzel a diplomaíráshoz és a védéshez, úgy általában egy nagyobb írásos anyag összeállításában és előadásában

- elmélyedsz egy témában

2017. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!