Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan épül fel egy emelt...

Hogyan épül fel egy emelt kémia szóbeli?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 20 perc van, és van A, B, illetve C rész. De megadnak egy témát, és nekem magamtól kell felépítenem a vázlatom, beszédemet, vagy több kérdés is van egy tételrészhez? Mindegyik tételnél kell kísérletet csinálni (ha igen, ezek milyen kaliberűek)?
2017. okt. 23. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bemész, kihúzod a tételt, majd bemondod a tétel számát a vizsgáztató bizottságnak. Ezután kapsz papírt és tollat, majd leülsz a tételedben található 3 feladatot kidolgozni. Erre 20-30 perced van attól függően, hogy az előtted lévő mennyi idő alatt felel le (nekem annó 45 percem volt erre Xd).


A tételben irányított szempontok és kérdések vannak, melyeket meg kell válaszolni, persze nem csak 1-2 mondattal, hanem bővebben. Nekem tavaly ez volt az A feladat: Milyen allotróp módosulatai vannak a kénnek? Mi az allotrópia? Hogyan állíthatunk elő piritből ként?


Miután kidolgoztad és lejárt az időd odaülsz a vizsgabizottság elé és szép kerek, egész mondatokban logikusan felépítve lefelesz úgy, hogy nem felolvasod a papírra kidolgozott tételedet, hanem igyekszel csak akkor ránézni a papírra, ha kicsit megszakad a gondolatmeneted, vagy eltávolodsz a tárgytól.


Addig nem fognak belekérdezni a feleletedbe amíg nem mondasz túl nagy hülyeséget, vagy be nem fejezed a feleletet. A felelet végén szoktak belekérdezni még apróbb dolgokba akkor is, ha kitűnően feleltél le, mert sajnos néha 1-1 fontosabb szót könnyen átugrik az ember a nagy hajtásban és izgulásban. Nekem 2 kérdést tettek fel a feleletem végén és 50 pontos lett a feleletem. Szóval attól, hogy majd belekérdeznek a végén, nem kell megijedni, mert nem vonnak le pontot, ha tudod azokra a kérdésekre is a választ.


Remélem tudtam segíteni! :D

2017. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és kísérleteket is kell csinálni, de csak ha olyan tételt húzol. Nekem nem volt kísérletezős a tételem, mert inkább elméleti kémia volt. A kísérletek fent vannak a neten, meg tudd őket nézni. :D
2017. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az emelt szóbelizésben igazából van gyakorlatom, csak bioszból. :D
2017. okt. 25. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!