Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elegendő az idő emelt szintű...

Elegendő az idő emelt szintű érettségire való felkészüléshez?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni. Sajnos eddig nem volt szilárd ez az elhatározás, de nyáron végre eldöntöttem, mivel túl sok dolog érdekelt. Nyáron már elkezdtem a fizikára való felkészülést, mert nem akartam mindent az utolsó pillanatra hagyni, és mérnöki pályán is gondolkoztam, így a fizikát elkezdtem, mert abból amúgy is nagyobb a lemaradásom. A másik emelt a biosz lenne, amiből középszinten állok,picivel felette, és most októberben kezdtem el ismételni, mélyíteni a témákat. Sajnos az iskolámban nem kapok támogatást, éppen ellenkezőleg, ezért egyedül készülök. A kérdés, hogy elég időm maradt-e májusra? Megjegyzem kitűnő tanuló vagyok, bár nem a legszorgalmasabb, viszont ha kell, úgy gondolom meg tudom csinálni, csak azt nem tudom idén-e, vagy később, mert egyesek szerint elkéstem, és halasztanom kellene... Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 24. 17:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészítés, hogy még a kötelező érettségi tárgyakra is majd ismételnem kell, a magas ponthatár miatt.
2017. okt. 24. 17:28
 2/9 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy ha szerintetek is késő, akkor lehet tényleg csak jövőre mennék neki, abban az 1 évben pedig keresek munkát, és mellette tanulom
2017. okt. 24. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
A bioszra bőven elég, főleg, hogy nem a 0-ról kezded. (Én csak január elején álltam neki úgy igazán.)
2017. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, a követelményrendszer alapján haladj, és a Mozaik évfolyamos könyveiből tanulj (de vannak benne "felesleges" fejezetek is)! Nézz át pár régi feladatsort!
2017. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És bocsi a kérdésért, de gondolom januárban azért nem a nulláról kezdted.
2017. okt. 24. 19:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, annyi, hogy 5-ös voltam belőle mindig (mint úgy általában mindenből)
2017. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kiemelt részt kifejtenéd konkrétabban, akár privátban is? :(


" Sajnos az iskolámban NEM KAPOK TÁMOGATÁST, ÉPPEN ELLENKEZŐLEG, ezért egyedül készülök."


Vagyis akadályoznak, próbálnak keresztbe tenni neked is? Hogyan kell ezt elképzelni?


Már csak azért is mutasd meg, hogy igenis, minden esetleges ellenszél ellenére is megcsinálod!!!

2017. okt. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudod csinálni, májusig még van idő. :) Persze nem lesz könnyű munka úgy, hogy mellette még suliba is kell járnod, és készülni a többi órára. Inkább főleg az számít, hogy mennyire akarod ezt, ennek függvényében tudsz majd több időt áldozni a tanulásra, ismétlésre na meg a "végén" a gyakorlást se hagyd ki! :) Ne másokra hallgass, hanem magadra, mégis honnan tudnék ők, hogy nem vagy rá képes? Ha egyszer elszántad magad úgy igazán, akkor sikerülni is fog! Szurkolok, kitartást! :)
2017. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! :)
2017. okt. 26. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!