Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szülőket értesítik, ha...

A szülőket értesítik, ha passziválom magamat az egyetemen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy családi indíttatásból elkezdtem egy olyan egyetemet, amit nem is akartam egyáltaln. Most végleg eldöntöttem magamban, hogy átmegyek másik szakra és ez nagyon nem tetszik a családomnak. Mondtam, hogy a félévi vizsgák után megyek passzívra, aztán jövő szeptemberben kezdem azt a szakot, amire vágyom, addig dolgoznék. Erre közölték velem hogy ezt felejtsem el, mert a szak, amin most vagyok, könnyebb szerintük annál, ahová szeretnék menni és elvileg jobban is keresnék vele. De én nem akarom azt csinálni. Ők kényszerítenek arra, hogy ennyire átverjem őket. Nincs más választásom, emeltszintű biológiára nem tudok úgy készülni, hogy mellette egyetemre is járok. Az lenne a kérdésem, hogy bármilyen formában is értesítik őket vagy küldenek a címünkre az én nevemben levelet? Mert az simán kinyitják.. Meg az a gond, hogy anya védőnő és a háziorvossal dolgozik. Na már most ha passziválom magamat, akkor megszűnik az eü. biztosításom. Ez valahogyan kiderülhet? Ez az egyetlen dolog, amitől félek, hogy így megtudhatják a szüleim.
2017. okt. 24. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
És munka mellett tudsz emelt szintű biológiára készülni, csak egyetem mellett nem?:-) Senki nem kényszerít téged arra, hogy átverd őket, már a felvételid benyújtásához sem kellett szülői hozzájárulás. Ha nem akarod ezt a szakot, minek maradsz ott?
2017. okt. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Az egyetemi dolgaidat nem tudják meg. 18 éven felüliek járnak egyetemre, vagyis ha bármi van téged keresnek, nem a szülőket. Ráadásul ha a szüleid felhívják az egyetemet nem adhatnak ki semmilyen infót nekik, mivel nagykorú vagy. Azt se mondhatják meg, hogy egyáltalán az egyetem tanulója vagy-e még, nem adhatnak ki rólad semmit a családodnak.

Az eü neccesebb, mert arról viszont lehet küldenek levelet. Nekem még nem kellett fizetnem, így nem tudom az hogyan van pontosan, de azt hiszem kapsz valami csekket vagy hasonlót hogy fizesd be. Esetleg nem tudod máshova irányítani a leveleid, ideiglenes lakcímre? Háziorvostól nem hiszem, hogy megtudja, legalábbis az enyém sose tudja hogy dolgozok-e vagy diák vagyok, szóval nem hiszem, hogy nekik erről van feljegyzésük. Inkább csak a levél ami necces, mert valami fizetési felszólítást vagy hasonlót biztos kapsz ha fizetned kell a tb-t.

Amúgy ha otthon laksz nem lesz nekik fura, hogy nem jársz el egyetemre?

2017. okt. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Passzívon nem szűnik meg a tb-d. Tudom, mert az enyém se szűnt meg.
2017. okt. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Vegyél fel kevés órát, sokkal könnyebb lesz mellette készülni, mint munka mellett...
2017. okt. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Albérleten lakom, szóval így nem veszik észre, ha nem járok be. 4 órás munkára gondoltam. Én egyáltalán nem is akartam ezt a szakot, csak ők erőltetik rám, azt hiszik, hogy ezzel nekem jót tesznek. Szeintük nem éri meg átmenni egy olyan szakra, amit nehezebb elvégezni és még kevesebb is a fizetés. De ha egyszer nekem akkor is az a hivatás tetszik? Ezt nem tudom megértetni a családommal. Azt mondtam anyának, hogy ugyanaz, mintha neki annak idején a nagyszüleim megtiltották volna, hogy védőnő legyen, hanem arra kényszerítették volna, hogy pl. tanár legyen..
2017. okt. 25. 08:32
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha albérletben laksz akkor irasd at a lakcimed oda es akkor ha barmilyen leveled jon te kapod meg, nem jut el a csaladodhoz.
2017. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
És ha kérdezik a passzív féléved alatt, hogyan állsz a vizsgákkal, mikor lesz zh, hogy megy ez vagy az a tárgy, akkor hazudozni fogsz? Felteszem, ha családi indíttatásból mentél oda, van olyan, aki elvégezte, és képben van vele. Fizetteted az albidat velük, közben becsapod őket? Mert 4 órás állásból aligha tudod fenntartani magadat... Értem, hogy nehéz velük, de nem tartom jó ötletnek a hazudozást, jó eséllyel úgyis kiderül. Kisebb a kár, ha egyenesen közlöd velük, mit csináltál, mintha ők jönnek rá, hogy hülyére vetted őket.
2017. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem ajánlom, hogy azon a szakon maradj, mivel a támogatott féléveid végesek. Ha bejelentett munkád van, megmarad a biztosításod, viszont négyórásból nem tudod fenntartani magadat. Nem tudom, hogy mi a konkrét szak, mire akarsz váltani és mennyi közöd van a biológiához, és értem is, hogy nem ebben kérsz tanácsot, de az pl nagyban árnyalná a képet. Egyébként szerintem is jobb az egyenesség, egyrészt, mert örökké titkolni úgysem tudod, valamikor diplomáznod kéne, és ha később mondod el, csak még jobban haragudnának, másrészt, szüleidként van közük hozzá, harmadrészt pedig felnőtt ember vagy, és bár ők is a javadat akarják, nem tudnak eltiltani attól, hogy azt csináld, amit jogod van megtenni. Nem értem, hogy miért rosszabb, ha mérgesek lesznek valamiért, ami hosszútávon a te javadat szolgálja és el kell fogadniuk annál, hogy tök jogosan felháborodjanak egy gáz lépésen. Szerinted melyik hagyna nagyobb tüskét, ha te ezt egyszer már amúgy is eldöntötted?
2017. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
És az albérleted továbbra is a szüleiddel fizetteted?
2017. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

Megszűnik, nekem a passzív félévre fizetni kellett - hisz dolgozhatsz, azért passziválsz és gyakorlatilag nincs jogviszonyod.


Egyébként nem tartod szemétségnek ígí átvágni őket? Úgyis rájönnek és akkor nagyon csalódottak lesznek, vagy ki is dobnak.

2017. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!