Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanköteles gyerek kirugása?

Tanköteles gyerek kirugása?

Figyelt kérdés

A 15 éves fiamat kiakarják rúgni a középiskolából rossz magaviselet miatt!

Eddig van 3 szaktanári és egy osztályfőnöki intője!

Felhívtak az iskolából, hogy jövőhéttél már ne menjen be mert ki van rúgva!

Ennek ellen lehet szegülni? Mert szerintem nem ilyen könnyen megy! Valami fegyelmi tárgyalás vagy valami nem kéne?



#középiskola #iskola #tanköteles gyerek
2017. okt. 26. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Azért az sokat elárul a szülőkről/tanári karról, hogy ennyire eltud mérgesedni a helyzet.


Alapból milyen normális fajta gyermek kap 2 hónap alatt 3 szaktanárit és egy ofőt?

Nem akarok mártírkodni, én is kaptam. Azonban csak azért, mert nem jelentem meg bizonyos iskolai eseményeken, de egész évre jutott 2-3 ilyen.

Na de a lényegre térve.


Szoktak fegyelmi tárgyalást tartani, azonban mégis mit szeretnél?

Azt hiszed, hogy a tanárok nem állnak ki a kollégáért és inkább a gyerek pártjára állnak? Te ki mellett állnál ki? Egy gyerek mellett, aki pár évig majd hálás lesz, ezért hangosan előre köszön vagy egy kollégáért, akivel jó esetben egy egész életet ledolgozol?

Ezt csak arra írom, hogy kár nagyon erőltetni a dolgokat, mert ha ennyire elfajult a dolog, úgysem jöttök ki nyertesen.


Kedves szülő! Holnap be kell menni az osztályfőnökhöz megbeszélni a dolgokat, sűrű elnézéséket kérni, igazgatóval beszélni(megint sűrű elnézések), s otthon olyan fejmosást adni a gyereknek, hogy soha többet ne forduljon elő.


Amúgy az, hogy tanköteles nem jelent semmit.. a fegyelmi is annyi, hogy megtarthatják de ugyanúgy kicsapják.

A ti feladatotok, hogy keressetek új iskolát, az iskola nem felelős ezért. Ha senki sem akarja átvenni, akkor meg megy a gyerek a területi gyűjtőbe, oda tuti felveszik.

2017. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Ha idáig fajult a helyzet, annak oka is van. Ilyenkor nem a pedagógust kell támadni és ellenszegülni, hanem fület-farkat behúzva utolsó esélyt kérni az igazgató úrtól/hölgytől és lekapni a gyereket a magas lóról.


Két tanítónő is van a családban, és tudom, hogy ha idáig fajulna egy helyzet ennyi idő alatt, akkor jogos indoka lenne az iskolának, hogy kicsapja a gyereket. Nekik sem szórakozás, nem érdekük, hogy ilyennel kelljen foglalkozni.


Mit csinált a fiad, beszélgettél vele? Az első még rendben van, szerintem mindenkivel előfordul, hogy a tanár berág rá, nekem lány létemre is volt elkobozva a telefonom, meg álltam órán, utána meghúztam magam, tanultam belőle. De utána el kell vele beszélgetni, miért csinálja, figyelmet akar? Esetle a tanár mocsok? Akkor el kell neki mondani, hogy kezeljen egy mocsok tanárt...


Egyébként de, úgy tudom van fegyelmi tárgyalás is, de nem tudom, hogy folyik az ilyen. Inkább menj elébe és kérj elnézést a fiadért, majd beszélgess el vele (nem szigorra gondolok, hallgasd meg).

2017. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

A telefon nem hivatalos, nem lehetsz biztos benne, hogy valóban az iskola hívott, az is lehet, hogy átverés. Amíg nincs hivatalos papírod az ellenkezőjéről, addig iskolába KELL menni a fiadnak, vagy a hiányzását igazolnod kell.

Kirúgni fegyelmi tárgyaláson lehet, ez tanköteles tanuló esetében másik iskolába való áthelyezést jelent. A szülő is kereshet másik iskolát, de ha nem keres, a Kormányhivatal kijelöl egyet határozattal.

2017. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kezdd el végre nevelni a fiadat!
2017. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!