Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási nehézségek, tudnátok...

Tanulási nehézségek, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pszichológus hallgató vagyok, és a tanulási nehézségekről adok elő. Tudnátok segíteni azzal, hogy akinek valamilyen tanulási problémája van (diszlexia és társai, hiperaktivitás, koncentrációzavar)az röviden elmondaná, hogyan éli ezt meg? Illetve szülők válaszát is várom, hogy ők hogyan élik meg, kezelik ezt a helyzetet. Előre is köszönöm a segítséget!

2017. okt. 29. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Én tanulási nehézségekkel küzdök, van diszlexiám, diszgráfiám, de a diszkalkulia az ami nálam a legerősebben kihat, elsősorban pályaválasztásnál hátrány, mert olyan szakmákban kell gondolkodnom ahová nem kell nagyon matek, ha kell is csak primitív szinten pl: gépszerelő, szobafestő, sofőr.
2017. okt. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én csak lustasággal rendelkezem. Szerencsém van mert viszonylag jól fog az agyam. Orvosira járok, moat vagyok másodéves, a vizsgákkal/zhkkal nem volt baj sosem. De ma is egész nap tanulnom kellett volna, ehez képest 2 órát sikerült pedig egész nap itthon voltam. Közben persze bűntudatom van de csak nem állok neki. Így természetesen nagyon lassan haladok, sok előadást kihagyok, hogy abban az időben mást tanuljak de ilyenkor is csak elpazarlom az időt. El se tudom képzelni mi lenne velem, ha tényleges nehézségeim lennének tanulás terén.
2017. okt. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!