Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki vagy...

Van itt olyan, aki vagy akinek az ismerőse külföldön tanít nyelviskolában bevándorlókat? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A bevándorló alatt értem a menekülteket, de azokat is, akik céllal mentek ki, csak épp nem beszélik jól a helyi nyelvet, stb.


Tudnátok egy kicsit mesélni a munkátokról és a kinti életetekről, hogy kerültetek ki, egyáltalán hol és mit végeztetek? Na meg persze bármiféle személyes tapasztalat, pozitív, negatív egyaránt jöhet! :)


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2017. okt. 29. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Látom nem sok ilyen van.

Lehet a bevándorlók nem igyekeznek a helyi nyelvet megtanulni.Esetleg egy-két szó makogásáig.Jól el lesznek ők a saját nyelvükkel a helyi közösségükben.Dolgozni sem muszáj,az adott kis liberális kormány úgyis eltartja őket az adófizetők pénzéből.

2017. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Külföldön az ottaniak tanítják a bevándorlókat (kb. nulla sikerrel...), nem rád lesz ott szükség.
2017. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Muhammad, az egyik tanítványom egy német órán elkezdett udvarolni, amikor visszautasítottam a közeledését, személyes sértésnek vette. Iskolát kellett váltanom....
2017. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A sok negativitás ellenére is, köszönöm a válaszokat.


Azt nem hiszem, hogy ne lenne szükség tanárra. Osztálytársam egyik nagynénje is jelenleg Németországban dolgozik hasonló munkakörben. Ő elmondásai alapján szereti, amit csinál, külön sikerélmény, hogyha felnőtt embereknek (ráadásul milyen háttérrel rendelkezőknek) sikerül tudást átadnia.


Vagy itt e a cikk, ami nekem nagyon tetszett: [link]


Egyébként ne gondoljátok, hogy az a tipikus naiv liberális valaki vagyok, aki rózsaszínködben lát minden migránst és a jelenlegi helyzetet, viszont elég naiv vagyok ahhoz, hogy megtetszett ez a hivatás és bízok abban, hogy vannak, akik igenis tesznek azért, hogy a befogadó országba beilleszkedjenek és emberhez méltó munkát kapjanak, amihez pedig a nyelvtudás elengedhetetlen.


De épp ezért várok még válaszokat, hogy akinek már van tapasztalata ebben a dologban, segítsen :)

2017. okt. 30. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!