Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy mikor jár...

Honnan tudom, hogy mikor jár le a diákigazolványom?

Figyelt kérdés
Még nem kaptuk meg az új diákot, és mindenki erről beszél hogy lejár, meg minden, én meg nem vágom honnan kéne ezt tudnom. Legalábbis én sehol nem látok lejárati dátumot az iraton.
2017. okt. 31. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Közoktatás vagy felsőoktatás?
2017. okt. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha középiskola, akkor kérj egy ideiglenes diákot a titkárságon, mert az általános iskolás az max okt 31-ig jó, de az is lehet, hogy már nem jó egyáltalán. Ha van ideiglenes diákod (egy A4-es lap), akkor rá van írva, hogy meddig érvényes. Viszont ebből is kérj újat, mert nemrég változtattak a kinézetén, így ezt se fogják már elfogadni, ha régebben (szeptember eleje) nyomtatták.
2017. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2017. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a 2016/2017-es tanév teljes egészére vonatkozó, vagy a 2016/2017-es II. félévre vonatkozó matrica van a diákigazolványodon, az október 31-ig érvényes. Az illetékeseknél (attól függően, milyen képzésen tanulsz) tudsz kérni ideiglenes diákigazolványt, ha az új diákodat várod. Ha már van ideiglenesed, az egy A4-es papír, amin rajta van pontosan a lejárati dátum. De kérhetsz abból is újat, amíg nem érkezik meg az új kártya. Az új diákra mindenképp kérned kell matricát, anélkül nem lesz érvényes (amennyiben már elmúltál 16 éves).


Amúgy onnan lehet tudni, hogy fixen mindig ugyanúgy van. Tavasszal március 31-ig, ősszel pedig október 31-ig érvényesek a matricák.

2017. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
9.-es vagyok szóval igen, még az általános van meg. Viszont 31.-én megvettem a bérletet ami mától érvényes. Azt ideiglenessel tudom használni? (amit ugye csak hétfőn tudok szerezni, addig meg valahogy túlélem a régivel)
2017. nov. 2. 07:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem töltöd ebben a tanévben a 16-ot, elvileg matrica nélkül is érvényes a diákod, mivel tankötelezett vagy.
2017. nov. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Uh, hülye vagyok, most látom, nem matrica, hanem új diákigazolvány a téma. Bocsi!


Tehát: az általános iskolai diákigazolványod már nem érvényes, csak október 31-ig volt az, hiszen már nem oda jársz. Hétfőig ha szerencséd van, nem kapnak el, de utána az ideiglenessel érvényes lesz a bérlet. Arra figyelj, hogy az oktatási azonosítód (7-essel kezdődő 11 jegyű szám) legyen a bérleten, mivel ez fix, soha nem fog változni, és szerepel az ideiglenes papíron is. Ellenben a diákigazolványszámod minden kártyánál új lesz!

2017. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!