Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami támogatás ledolgozása...

Állami támogatás ledolgozása félbehagyott tanulmány miatt hogyan?

Figyelt kérdés
4 félévet végeztem el államilag támogatva, és ott szeretném hagyni a tanulmányaimat. Tudom, hogy van ez a ledolgozom itthon lehetőség, de úgy igazán kifejtve még sem találtam róla semmit. Tényleg nem lesz úgy semmi féle tartozásom, adó emelésem, levonásom vagy bármi? Csak dolgozom és észre sem veszem?

2017. okt. 31. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Írtál alá tanulmányi szerződést?
2017. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 államilag támogatott félévet csináltam, otthagytam. Tanulmányi szerződést írtam alá. A tanulmányi szerződés (2012 óta van) az, ami arra vonatkozik, hogy azzal h az állam fizeti a tanulmányaidat, te kötelezed magad arra, hogy a diplomád megszerzése utáni 20 év alatt ha jól tudom a képzési időd kétszeresét (ez nem biztos infó, el kéne olvasni hogy pontosan mennyit) Magyarországon fogsz dolgozni a szakmádban. Tehát orvosok is kimehetnek külföldre dolgozni, de asszem 20 éven belül azt az x évet kötelesek Magyarországon dolgozni. Ha a meghatározott időn belül ezt nem teljesítik, akkor vissza kell fizetni a tandíjat.


Viszont, ha nem szerzed meg a diplomát, akkor nem vonatkozik rád az itthon dolgozós rész. A diplomát a tantervben meghatározott képzési idő alatt meg kell szerezned államilag támogatotton. Ha abbahagyod, akkor az Oktatási Hivatal ezen idő letelte után küld majd egy levelet neked, hogy hoppá, nem szereztél diplomát, és emiatt a tandíjad 50%-át vissza kell fizetned nekik.

Nekem 2 félévem volt, és 1 félévet kellett visszafizetnem. Viszont ugye ha nem szerzel diplomát, nem kell Magyarországon maradnod.

2017. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

egy kis kiegészités

nem muszáj a szakmádban dolgozni csak kb a képzés időtartalmának kétszeresét le kell dolgozni

2017. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Annyi még, hogy fel lehet lebbezni a visszafizetés ellen, ha kiküldi a levelét az Oktatási Hivatal. Nem tudom pontosan milyen feltételekkel, gondolom keresetigazolás, szociálisan hátrányos helyzet igazolása meg ilyenekkel, és akkor elengedik.

Mondjuk én kifizettem, de neked 2 félév az több lenne, érdemes fellebbezni.

2017. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én diploma és minden egyéb megszerzése nélkül szeretném otthagyni a tanulmányaimat, ebben az esetben akkor mindenképpen fizetni kell, és csak bizonyos esetekben kérvényezhető a ledolgozás?

2017. nov. 5. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!