Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező természettudományi...

Kötelező természettudományi tantárgyból vizsgázni?

Figyelt kérdés
Mondtak nekem olyat, hogy kötelező valamilyen természettudományi tantárgyból vizsgázni, de ennek ellenkezőjét is. Most akkor muszáj vagy sem? Esetleg testnveléssel kilehet? Tesitanárnak és edzőnek készülök :)

2017. nov. 6. 20:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Uhhh Sorry a helyesírásért :)
2017. nov. 6. 20:42
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugye egy másodpercig sem gondoltad, hogy a testnevelés természettudományos tárgynak számít? :D

Egyébként nem kötelező. A félreértés oka az, hogy a felsőoktatási felvételi pontszámításnál a tanulmányi pontokon belül a középiskolai érdemjegyeknél a 4 érettségi tárgy mellett valóban egy legalább két évig tanult természettudományos tárgyat kell kiválasztani.

2017. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azzal szokták összekeverni, amit előttem is írtak. Olyan tantárgyat választasz 5. érettségi tárgynak, amilyet csak szeretnél, nem kell természettudományosnak kell lennie.
2017. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Persze azt tudom, hogy nem természettudományi tantárgy a tesi
2017. nov. 7. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!