Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket? Angolt vagy fotográf...

Melyiket? Angolt vagy fotográfiát tanulni?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb?? Minek van több értelme, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, többet keresni?

#fotó #angol #művészeti suli vs gimnázium
2017. nov. 9. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

angolt mindenképpen KELL tanulni. ez szerintem már rég nem lehet(ne) kérdés. sőt lehetőleg mellé még LEGALÁBB egy másik idegennyelv, mert Magyarországon kívül már szinte mindenhol elvárás az angol, tehát ha csak ennyit tudsz nyújtani, akkor még mindig nem vagy igazán versenyképes.

angol nélkül meg lehet élni, csak sokkal nehezebb, mert alapvető dolgokat nem tudsz kideríteni, vagy hiányosabb lesz az információ állományod, mintha tudnál angolul. érdemes megnézni egy-egy tök általános Wikipédia szócikket kb. akármilyen nemzetközi (értsd nem csak Magyarországon érdekes) témában. az angol változat általában kb 3-5x hosszabb és részletesebb, míg a magyar röviden összefoglalja a lényeget (sokkal több az ilyenekben a hiba és tévedés is), de eleve sokkal kevesebb infó van benne. és ez csak a wikipédia. mennyi olyan cikk, szakmai anyag (bármilyen területről) létezik, amit senki nem fordított le, pedig hasznos volna. arról nem is beszélve, hogy mennyi minden elérhető ingyen is angol nyelven a neten, mert akár egyetemek, kutató intézetek is elérhetővé teszik akár komplett képzési anyagaikat, szakirodalmakat, stb. ha meg csak magyarul tudsz, akkor semmire nem mész ezekkel és várod, hogy valaki egyszer majd talán lefordítja neked, hogy hozzád is eljusson. csakhogy ingyen senki nem teszi meg, pénzért meg vagy neked sem kell már, vagy ki tudja mikor jutsz hozzá.

és akkor még a fordítások minőségéről nem esett szó, mert az eredeti akármilyen jó lehet, ha nem megfelelő hozzáértéssel fordítják le. pl. mert a fordító lehet h beszéli a nyelve(ke)t, de nem ért a szakmához, amiről a könyv szól, így totál félrefordít szakkifejezéseket.


ezen kívül egy csomó cég eleve angolul írja ki az álláshirdetéseket. ha nem érted a hirdetést, mert nem beszéled a nyelvet, akkor ne is jelentkezz. de még ha magyarul hirdetnek, akkor is elvárás a nyelvtudás. ráadásul az angol tudást még csak meg sem fizetik külön, mert ez annyira alap, mint az érettségi. nem jelent valódi többletet, ha beszéled a nyelvet, viszont iszonyú hátrányba kerülsz, ha nem beszéled. pl. egy csomó állásba nem vesznek fel, ha nem beszéled és kész. attól, hogy Magyarországon iszonyatosan elhanyagolják az idegennyelv tanulást az emberek, még ez nem egy különleges extra szolgáltatás. az valahol a harmadik-negyedik nyelvnél kezd lenni.

gondolj bele, hogy Svájcban eleve három hivatalos nyelv van, minden iskolában oktatják a franciát, németet és olaszt, mellé meg még szinte mindenki megtanulja az angolt, mire kikerül a suliból. ehhez képest Magyarországon azon törik az emberek a fejüket, hogy az első idegennyelvet érdemes-e megtanulni?


a kérdésedben a vagynak sem látom értelmét. egyik ne zárja ki a másikat. angolt mindenképpen kell tanulni, akár érdekel, akár nem. olyan, mint az írás, vagy a matek. meg kell tanulni és használni kell, nem törni rajta a fejed, hogy kell-e. a fotózást meg tanuld meg MELLETTE, ha érdekel téged a fotózás. ha nem érdekel a fotózás, akkor is érdemes foglalkozni vele, érdemes megtanulni, jó képzésben sok hasznos dolgot tanul az ember, ami nem csak akkor jöhet jól, ha komolyabban akarsz a fotózással foglalkozni. mivel ma már mindenki fényképez valamilyen szinten és mindenki kommunikál képekkel, mert képeket osztunk meg mindenhol, szerintem mindenképpen jól jön, ha egy kicsit többet tudsz a fotózásról is. de ha nagyon nem érdekel, akkor meg lehet lenni nélküle.

2017. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

megélhetést viszont inkább ne a fotózástól remélj, mert szakmaként elég túltelített. pont azért, mert mindenki fotózik, a fotós szakma megbecsülése és a megélhetési lehetőség elég nehéz. nem lehetetlen, de küzdelmes és más területeken valószínűleg jobb lehetőségeid vannak. ha persze minden áron ezt akarod csinálni, akkor tanuld és foglalkozz vele, csak készülj fel rá, hogy nehéz lesz és hogy nem elég csak a fotózáshoz érteni ahhoz, hogy a fotózásból meg tudj élni. persze ma már elég nehéz szinte bármiből megélni, ha csak ahhoz az egy dologhoz értesz, semmi máshoz.


általában igaz, hogy tanulj és olvass minél többet, minél több féle dologról és soha ne érd be csak annyival, amit kötelezőként eléd tesznek az iskolában, mert az a minimum, ami épphogy elég, de távolról sem elég az elsöprő sikerhez.

2017. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert nem tudok két iskola közül választani. Érdekel a fotózás is, és egy nagyon jó suliban tudnám azt tanulni, ahol lenne angol nyelv oktatás is természetesen, ahogyan minden más alap tantárgy.

És van egy másik iskola, amibe viszont sokkal kényelmesebb lenne járnom (és nem kéne kolisnak lennem). Ott 5 évig angolt tanulnánk, plussz egy választott idegen nyelv (olasz vagy német), meg ott is ugye a többi tantárgy. Bioszt és földrajzot angolul fogják oktatni, amiben nagyon nem vagyok biztos,hogy nekem az menne.. De oda megy a legjobb barátnőm is, és folyamatosan bíztatt,hogy én is azt válasszam, menni fog nekem is...

De nem tudok választani, nem tudom,hogy a jövőben melyik iskolával tudok majd jobban elhelyezkedni, munkát vállalni.

2017. nov. 11. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!