Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Miért nemtudom...

Miért van ez? Miért nemtudom megcsinálni? Rossz a logikám?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég kezdtem a gimnáziumot. Szinte mindenre hármast kapok pedig tudom az anyagot. Egy valami miatt lesz mindig hármas..a számolásos feladat miatt.. Nemtudom megcsinálni. Esetleg nekem van valami visszamaradtságom, vagy ne adja Isten szellemi betegség? Felvételin is 14 pontos lett a matekom, viszont a magyar az majdnem hibátlan. Matektanárhoz is járok külön. Ott megtudom csinálni a feladatokat.

2017. nov. 12. 21:59
 1/5 anonim válasza:
65%
pár lehetséges valasz...izgulsz?figyelmetlen vagy?diszkalkulia?vagy csak siman suta vagy
2017. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló helyzetben vagyok, tavaly még szín ötös voltam matematikából, de mióta gimibe járok nem is értem. Rengeteget küszködök,hogy itthon egymagam a könyv, vagy internet segítségével megértsem. Ha gondolod írj privátban, hátha tudunk egymáson segíteni. :)
2017. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak ezt hívják úgy hogy humán beállítottság nem reálos. Nincs ezzel semmi baj amíg mondjuk nem mérnök vagy reaktorteknikus akarsz lenni. A lényeg hogy ne bukj meg.
2017. nov. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam. Mikor elkezdtem a gimnáziumot alig tudtam összeszedni a kettest, pedig általánosban négyes-ötös voltam. Aztán úgy pár hónapra rá rájöttem, hogy általánosban nem is kellett gondolkodni, a legtöbb osztálytársam ott nagyon gyenge volt matekból így a tanár is olyan feladatokat adott ki, amin gondolkodni sem kellett. Rá kellett jönnöm, hogy mi is az a logikus gondolkodás. Ez majdnem az egész tanévembe került, de az év végére már simán megírtam négyesre a dogákat. Hogy ezt meg tudtam csinálni nagy segítséget nyújtott egy csomag fénymásolópapír meg egy tucat ceruza. A tankönyvek semmire sem jók, a lehető legmesszebb kell hajítani őket. És nem azért, mert nem jól írják le benne, hanem azért mert abban ott van mindenre a megoldás így annak aki azt olvassa nem is kell szinte gondolkodnia. Általánosban végig tankönyvekből tanultam és mindig reménykedtem, hogy olyan feladatot kapok dogában amit órán is megoldottunk, mert ha csak egy kicsit is változtatott volna rajta, valószínűleg nem tudtam volna megoldani. Ha az ember magától jön rá egy feladat megoldására, akkor azt nem fogja elfelejteni rá 3 napra, és ha netán olyan feladattal találja szemben magát, amit még életében nem látott, akkor sokkal nagyobb arra az esély, hogy meg fogja tudni oldani, mintha csak bemagolta volna a feladatmegoldáshoz szükséges módszert. Szóval az én tanácsom: gondolkozz. Sokat. Ha valamit nem értesz, akkor ne sajnáld rá az időt, ülj le és próbálj meg magadtól rájönni a megoldásra, még ha 10 üres lapot is kell teleírnod mire eljutsz odáig.
2017. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Szerintem ebben izgulás is van. Nem, nem szeretnék olyan szakmát. :) Jó ötlet! Rád írok majd ha gondolod :)
2017. nov. 13. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!