Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell jelentkezni a...

Hogyan kell jelentkezni a Neptunon keresztül az egyetemi vizsgákra?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt jött nekem értesítés, hogy már a jövőhéttől lehet jelentkezni a decemberi-januári vizsgaidőszakra. Igenám, de én még csak elsőéves vagyok és nem tudom hogyan kell ezt még csinálni. Jelenleg 10 (vagy 12, ha két tárgy szemináriumait is ide számoljuk) tárgyam van, az érdekelne, hogy a szemináriumokból is külön kell vizsgázni? És hogyan kell jelentkezni?

2017. nov. 13. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Az első órán minden tárgyból elmondják a követelményeket, ha meg nem, akkor is elérhetővé teszik a tematikát. A gyakorlati órákból, szemináriumokból általában nincsen vizsga, csak félévközi, félév végi zh és más feladatok. Általában az előadásokból vannak csak vizsgák.


Jelentkezni pedig nagyon bonyolult: a Neptunon rámész a Vizsgák fülre, azon belül van egy Vizsgajelentkezés. Ott az összes vizsgaidőpontot látod, de lehet külön-külön tárgyanként is kilistázni. Mindegyik időpontnál látod, hogy hol lesz a vizsga, pontosan hánykor, írásbeli lesz-e vagy szóbeli, és mekkora a férőhely, ugyanis a legtöbb vizsgán létszám limit van. A legutolsó vizsgaidőpontok január utolsó hetében általában utóvizsga lehetőségek szoktak lenni, azt csak akkor vehetek fel, ha egyszer már megbuktál abban a vizsgaidőszakban abból a tárgyból, tehát ezek javító alkalmak. Vizsgára jelentkezni pedig egyszerűen úgy kell, hogy jobb szélén a plusz jelre kattintasz, és értelemszerűen kiválasztod a Jelentkezés opciót. Ne legyél ennyire beszarva, attól, hogy elsőéves vagy, minimál önállóság meg kíváncsiság lehet benned, és magadnak is megtaláltad volna mindezt.

2017. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. És mi van akkor, ha pótvizsgára jelentkezem, mert megbuktam elsőre vagy másodikra? Akkor is ugyanígy kell? És megvan a veszélye annak, hogy a limit miatt oda már ne férjek be és ezzel kicsússzak a tárggyal?
2017. nov. 13. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
A pótvizsgára általában nincs limit, vagy annyira magas, hogy úgyis beférsz. Ha esetleg mégsem, akkor meg írsz a tanárnak, mindenképpen kell lehetőséget biztosítania az uv-héten a pótvizsgázásra. Ettől ne parázz.
2017. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok
2017. nov. 13. 13:54
 5/6 A kérdező kommentje:
És a nehezebb vagy a könnyebb vizsgákat érdemesebb előrébb rakni?
2017. nov. 14. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy érzed... Erre nincs recept, mivel mindenkinek egyéni preferenciái, képességei, időbeosztási stratégiái vannak. Lehet, hogy az első vizsgaidőszakod nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd, de majd tanulsz belőle és legközelebb jobban tervezed meg.


Ha a nehezebb vizsgákat előre rakod, annak az az előnye, hogy ha nem sikerülnek, utána több időpont és lehetőség közül választhatsz az újbóli vizsgázáshoz. Viszont ha a szorgalmi időszak utolsó heteiben folyamatosan zh-kat írtok (mert vannak ilyen szakok), akkor nem tudsz a vizsgaidőszak elkezdése előtt csak a vizsgákra tanulni, ezért lehet, hogy a nehezebb vizsgákra nem jut elég idő és nem sikerülnek jól. Ha későbbre rakod, akkor több időd van készülni rájuk. Nálunk két ünnep között nincsenek vizsgák (van, ahol vannak), decemberben egy hét vizsgaidőszak van összesen, és nálunk olyankor elég kevés vizsgalehetőség van, bizonyos tárgyakból nincs is decemberi lehetőség, csak januári. Így nem annyira tudunk válogatni, de én pl. szeretem decemberben letudni a lehető legtöbb vizsgát azon az egy héten, így általában akkorra a könnyebbeket szoktam felvenni. Így a nehezebbekre több időm marad.

2017. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!