Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges lenne úgy megszerez...

Lehetséges lenne úgy megszerezni az érettségit, hogy más infóhoz kapcsolódó szakból érettségizek?

Figyelt kérdés

Májusban érettségiztem szakmai infóból, de nem sikerült. Az őszi érettségit el kellett szalasztanom anyagi gondok miatt, így májusban szeretnék. Minden tantárgyam sikerült, csak az infó nem. A sok programozás, a külső stíluslap csatolás és a többi nem ment.

Gondoltam, hogy könnyebb infó érettségire megyek, melyben csak szövegszerkesztés, táblázatkezelés és a többi van.


Így megkaphatom a teljes érettségi bizonyítványt?

Előre is köszönöm!



2017. nov. 13. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmiből sem kötelező emelt szintű érettségit tenni, ha nem kell az egyetemhez külön. Szóval ha nem infóval akarsz továbbmenni (amit neked nem ajánlok), akkor nem kell, sőt, lehet más tantárgyat is választatni. Pl. ha gyógyszerész lennél, akkor ne infóból érettségizz, hanem pl. kémiából.
2017. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen. Akármiből érettségizek, legyen az a könnyebb infó, akkor megkapom az érettségi bizonyítványt, és nem tanúsítványt?
2017. nov. 13. 11:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem arról szólt, hogy emelt vagy nem emelt...

Ha a négy alaptárgyad megvan, akkor májusra GIMNÁZIUMBAN jelentkezzél érettségire (vagy a kormányhivatalban jelezd, hogy nem szakgimnáziumi érettségit szeretnél), és így a közismereti informatikával is kaphatsz érettségit.

2017. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A közismereti informatika a szövegszerkesztést, táblázatkezelést és a többit takarja?

A nem szakgimnáziumi érettségi mit takar? Az miben különbözik attól, amit kapok?

2017. nov. 13. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
A normál informatika érettségi, amit gimiben is írnak. Középszinten ez csak szövegszerkesztés, táblázatkezelés, prezentáció/weblap, adatbáziskezelés. Ha te szakközepes voltál, akkor ott más az infó, szerintem a neve is más, talán informatikai ismeretek (felvételinél jöttem rá, hogy a kettő nem ugyanaz mert az én informatikámat nem fogadta el, csak az informatikai ismereteket).
2017. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Abban különbözik, hogy szakgimnáziumban kötelező a szakmai tárgyból érettségizni, gimnáziumban pedig nem. Ha már nincs tanulói jogviszonyod, akkor egy gimnáziumban is kaphatsz érettségit közismereti informatikával, ellenben a szakgimnáziumban csak akkor, ha kijavítod a szakmai informatikát.
2017. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!