Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Had-es biztonsagtechnika...

Had-es biztonsagtechnika BSC-vel erdemes tovabbtanulni ilyen iranyba?

Figyelt kérdés
tűzvédelmi mérnök,Munkavedelmi mernok,minosegbiztositas?Sajnos a BSC semmi szakmai tudast nem ad,igy azon gondolkozom milyen irány lenne a megfelelő tovább tanulas szempontjabol.Van esetleg tapasztalatotok ezekrol a szakiranyokrol?
2017. nov. 26. 11:04
 1/7 Vodafonelive ***** válasza:

Jelenleg létesítménymérnök mesteren űzöm az ipart Gödöllőn és van egy szaktársam aki a Bánkin végzett ugyan ezzel. Sajnos nem tudom melyik szakirányt választotta, de a létesítményüzemeltető, tűzvédelmi és az energetikai specializációk közül válogathat.

Azt hozzá kell tennem, hogy a tűzvédelmire legtöbbször az Ybl-ön végzett tűzvédelmis építőmérnökök mennek, de nyilván van olyan aki ebben lát ponteciált, hogy erre megy. Még nem volt tűzvédelmis órám, de nem hiszem, hogy rossz a szakirány. Mondjuk én az épületgépész miatt jöttem ide.

2017. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ.Nálunk is páran ezt az YBL tűzvédelmi mérnök képzést választják.Állítólag elég keresettek az ott végzettek.Utána nézek a többinek is amiket írtál, jól hangzik.
2017. nov. 26. 14:11
 3/7 Vodafonelive ***** válasza:

Amit Te mondasz és az Ybl-ön van az a szakmérnöki képzés. Oda általában egy BSc mérnöki diploma a feltétel és levelezőn folyik a képzés 1 vagy 2 évig. Az, hogy mit ad egy szakmérnöki meg nem tudom neked mondani.

Azért is jönnek ide a tűzvédelmisek, mert az országban csak itt, ezen a szakon belül van MSc képzése.

2017. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ennél a létesítmény mérnöki meg energetikai mérnöki MSC-nél mi az előfeltétel?Csak gépészmérnökök mehetnek oda?Illetve a tűzvédelmi MSC-nél nem tudod mi a feltétel?
2017. nov. 26. 17:52
 5/7 Vodafonelive ***** válasza:

Szerintem Te kevered a dolgokat.

A létesítménymérnök és az energetikai mérnök két különböző szak. Energetikai mérnök MSc tudtommal a BME-n és a Miskolci Egyetemen van.

Létesítménymérnök meg Debreceni Egyetem és a Szent István Egyetemen van.

[link]

Ezt olvasd el, itt leírva milyen BSc-vel lehet bekerülni. Ha had- és biztonságtechnikai mérnökiről mész fel fognak venni viszont lehet lesz olyan tantárgyad az őszi vagy a tavaszi félévben amit meg kell csinálnod (mert nem teljes kreditelismeréssel vesznek fel).

Létesítménymérnök-tűzvédelmi szakirányra meg a második félévtől fogsz tudni. A szakmérnökinél nézd meg az YBL oldalát, ott lehet több infót fogsz megtudni.

2017. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2017. nov. 26. 20:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom,hogy két teljesen különböző szak. :D
2017. nov. 26. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!