Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a gazdaságinfor...

Mi a különbség a gazdaságinformatikus BSc és felsőoktatási szakképzés között?

Figyelt kérdés

Főiskolákon látom, hogy gyazdaságinformatikus meg műszaki informatikus képzést is indítanak egyaránt felsőoktatási szakképzésként valamint alapszintű egyetemi képzésként is.

Mi a különbség a kettő között? Nem találtam sehol sem tantárgyak ismertetését, valamint miért ugyan az a neve a képzéseknek?


2017. nov. 27. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapképzésen hosszabb a képzési idő, feltehetően komolyabb a matematika, kötelező a nyelvvizsga, szakdolgozatot kell írni, államvizygázni kell.
2017. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És vajon miért ugyan az a nevük? Mindkettővel lehet MSc-zni vagy miért? Nem megtévesztő így?
2017. nov. 27. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak BSc után mehetsz MSc-re. A FOSZ átmenet az OKJ és a BSc között, onnan csak BSc-re mehetsz tovább.
2017. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy a felsőoktatási szakképzés diplomásoknak van. Legalábbis amire én jelentkeztem, annál a diploma volt a feltétel. Bármilyen diplomával lehetett jelentkezni egy adott szakképzésre. (nem kellett, hogy a korábbi diplomád ehhez kapcsolódjon)
2017. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Csak bsc-ről lehet msc-re menni. Az informatika oktatás pedig még használhatatlanabb felsőoktatási szakképzés keretein belül, mint bsc-n. Ott legalább kapsz matematikai alapokat.
2017. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megtévesztőnek lehet, hogy az, de nem szabad összekeverni a kettőt, mert az egyik alapképzés, míg a másik felsőoktatási szakképzés. Ez olyan mint, hogy van pénzügy-számvitel alapképzés és pénzügy-számviteli ügyintéző OKJ.


Mindkettőnek az érettségi a bementeli követelménye. Az alapképzés általában 6-8 féléves képzés, a gazdinfó szerintem 7 féléves, de nem vagyok benne biztos. Széleskörű tudást ad pl. tanulnak matekot (analízis, valószínűségszámítás, statisztika stb.), vállalatgazdaságtani, pénzügyi és EU-ismereteket, akkor pl. szoftvertechnológia stb., de aki gazdinfós volt az biztosan jobban tudja. Az alapfokozat megszerzéséhez 210 kreditet kell összegyűjteni, kimeneti követelménye a nyelvvizsga (gazdinfón szerintem egy db B2-es). Az alapképzés elvégzését követően pedig jelentkezhetsz mesterképzésre.

A felsőoktatási szakképzés pedig elviekben egy gyakorlatorientáltabb képzés, ami rövidebb, 4 féléves, de nem ad diplomát, csak egy felsőfokú szakképzettséget igazoló oklevelet. Két éves képzésen 120 kreditet kell összegyűjteni és ha szakiránynak megfelelően tanulsz tovább alapképzésen, akkor ennek egy meghatározott arányát el lehet ismertetni (legalábbis régebben ez úgy működött).


Szerintem az alapképzésnek sokkal több értelme van, csak 3 félévvel hosszabb, kapsz érte diplomát is és sokkal több tudásra teszel szert. Egy felsőfokú szakképzésen is ugyanúgy kell tanulni, ugyanúgy kell szakdolgozatot is írni, de azért mégis van különbség.

2017. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Azért azt is hozzátenném, hogy a hallgatók BSc-n inkább csúsznak, mint egy FOKSZ-on, tehát az a 6-7 félév több, mint a 4. De valóban jobban megéri a BSc, még ha csúszik is az ember.
2017. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Még egy fontos dolog: a FOSZK NEM ad felsőfokú végzettséget! Az alapszak (BSc.) igen.
2017. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!