Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Déláni kérelem 4. tárgyfelvéte...

Déláni kérelem 4. tárgyfelvételre, el fogják fogadni?

Figyelt kérdés

Szóval másodéves vagyok és attól tartok,nehogy ne legyen meg egy tárgyam,amit 3.alkalommal vettem fel.

Első félévben nem sikerült rá felkészülnöm,egyest kaptam. 2.félévben felvettem vizsgakurzusként ,végül nem mentem el,mert utoljára hagytam,kifutottam az időből.

Most felvettem harmadjára,azonban a tanárral megszívtam,új tanár és 80% nála a bukási arámy.

Már 3 hete erte tanulok,de ha mégsem lenne meg,lehetséges 4.tárgyfelvételt kérni?

Elvileg 3 tárgyfelvétel után elbocsátanak,de délánival lehet 4.alkalmat is kérni.

Vajon minden esetben elfogadják?

Igazából a 4 vizsgaalkalomból egyt használtam csak el...a tárgyfelvétellel van a baj....



2017. nov. 27. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemfüggő. Elméletben akkor kéne elfogadnia, ha indokolni tudod miért nem sikerükt az első 3 próbálkozásnál. Ebben az esetben az hogy felvetted, de el se mentél rá nem szerencsés. Gyakorlatban meg vannak egyetemek ahol mindenkinek megadják a 4. lehetőséget.
2017. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen el kellene fogadják zokszó nélkül, csak meg kell indokolni, miért nem sikerült eddig felkészülni.
2017. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszi! És esetleg el tudnátok mondani,hogy kb mik szoktak lenni az okok,vagy mi az,amit tuti elfogadnak?
2017. nov. 28. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Többnyire családi okot, betegségeket szoktak írni, de olyat is tudok aki pl arra hivatkozott hogy dolgoznia kell az egyetem mellett.
2017. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Esetleg az megfelelő indok lehet,hogy közben egy másik szakot is végzek nappalin?

Nem igazám bírom már,valamelyiket passziválni fogom jövőre úgyis:/

2017. nov. 29. 08:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Aha, az elég jó indoklás, hogy 2 szakon tanulsz párhuzamosan és így nem volt időd megfelelően felkészülni.
2017. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!