Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem önköltségen vállalom...

Ha nem önköltségen vállalom az egyetemet és nem szeretnék Magyarországon dolgozni a diploma megszerzése után akkor vissza kell fizetni az ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Mennyi időm van visszafizetni, mennyi időt kéne magyarországon dolgoznom, kimehetek e ezzel a tartozással külföldre hogy aztán fizessem vissza?

2017. nov. 27. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress rá a hallgatói szerződésre, és olvasd át rendesen. Minden le van benne írva.

Ha egyetemre jössz, akkor úgyis célszerű elolvasni, aláírás előtt.

2017. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A képzési időt kell ledolgozni 20 éven belül. Ki lehet menni külföldre.

De tényleg érdemes elolvasni, főleg ha alá akarod írni.

2017. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
El is fogom olvasni, csak még nem aktuális. Egyenlőre előre tájékozódok, 11-be járok most. Kiváncsi voltam csak hogy így van-e mert pár nem túl megbízható oldalon olvastam.
2017. nov. 27. 19:24
 4/6 A jó édes ***** válasza:
100%
Ugyanannyit félévet kell itthon ledolgoznod, mint amennyit elvégzel. Vagyis 8 félév esetén 4 évet. De léteznek "okosságok" a kikerülésére, például ha egy fantomcégben bejelented magad minimálbérre - persze ez után fizetni kell a TB-t és egyéb járulékokat, de ha kifejezetten drága képzésről van szó (3-400e/félév fölött), még így is olcsóbban jössz ki, plusz a külföldi fizetésből általában nem nagy művészet ezt az aprópénzt kifizetni.
2017. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy félévet 150 napnak számolnak, tehát ha pl. egy 6 féléves alapszakot végzel el, akkor 6*150=900 napot kell ledolgoznod itthon, tehát durván 2,5 évet. És ezt ugye a diploma megszerzésétől számított 20 éven belül (tehát az egyetem alatt végzett munka például nem számít bele).
2017. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D!
2017. nov. 27. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!