Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen végzettség szükséges...

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy egyetemi tanár legyek?

Figyelt kérdés
Pontosan milyen szakra kell jelentkeznem az egyetemen és még mit kell elvégeznem ahhoz, hogy egyetemen oktathassak matematikát? Ezzel szeretnék foglalkozni, de jelenleg még nem vagyok teljesen képben. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 1. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Pécs, Debrecen v Bp.-en? ELTE matematikus szak, vagy matematika + valami tanári szak -és még kell doktori iskola is, egyetemen csak doktoráltak taníthatnak.

[link]

2017. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Alapszak, Mester, PDH és közben már lehetsz tanársegéd.

A végleges "tanár" rangot, meg sok-sok év után kapod meg.(rengeteg publikáció, stb.)

Azonban már mester elején képben leszel mindennel, hogy hova kell még eljutnod.


Sima előadó pedig úgy is lehetsz, hogy eléggé jó vagy a szakterületeden és felkér az egyetem.

2017. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
tanarsegedhez nem kell PhD, egystem elvegzese utan lehetsz, majd a PhD aztan habilitacio es a vegen Dsc, majd aztan esetleg kinevezhetnek tanarnak, de ez mar politika is
2017. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak simán tanítani akarsz az egyetemen, vagy az egyetemi tanár titulus érdekel?

Az előbbihez elég akár egy MSc is, az utóbbihoz pedig sok-sok év tanulás,publikációk stbstb kell.

2017. dec. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemen tanítok, jelenleg tanársegédként. Az egyetemi oktatáshoz nem kell tanári végzettség. Az adott területen rendelkezz megfelelő végzettséggel és szaktudással. És itt inkább a másodikon van a hangsúly. Nálunk csak akkor vesznek fel tanársegédnek valakit, ha már megkezdte a doktori tanulmányt. Addig maximum tanszéki mérnök lehet az illető, de ilyen pozícióra nálunk csak a legritkább esetben vesznek fel valakit.
2017. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ahhoz hogy leadd a gyakorlati anyagot nem kell semmi különleges. Ahhoz hogy előadj igen csak nagy publikáció szükséges.


Nem ritka hogy 40-50-60 éves egyetemi matematikusok még csak előadást sem tarthatnak mert csak ,,segédek", (de van aki 30 évesen már előad).

2017. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dq ***** válasza:
88%

Az 1 rosszul tudja, ahhoz hogy egyetemen taníts nem kell semmi.


Egyetemi tanársághoz meg: ”A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CXXXIX. törvény 28.§[6] szerint az egyetemi tanári kinevezés előfeltétele a habilitáció vagy azzal egyenértékű nemzetközi felsőoktatási oktatói gyakorlat. Több egyetemen az egyetemi tanári kinevezés előfeltétele a habilitáción kívül az „ MTA Doktora” cím megszerzése is.”


(Wikipédia)


Passzolom mennyire pontos, de kábéra szerintem jól be tudod lőni. Pláne ha még messze van.

2017. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

MTA doktora az a "nagydoktori", egy magasabb fokozat!

Kell, hogy "kisdoktori" legyen - ill. a doktori képzés alatt már szoktak tanítani.

[link]

2017. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Baluba ***** válasza:

Amennyiben egyetemi tanár (professor) akarsz lenni, akkor ahogy már előttem is leírták, PhD, publikációk kellenek matematikából, és a renaglétra végigjárása. Majd egy jó adag szerencse, hogy legyen üresedés és kinevezzenek.


Amennyiben viszont arra gondolsz, hogy szeretnél egyetemen tanítani matekot, ahhoz semmi "különös" nem kell, csak szakmai ismeret (én BsC koromban már tartottam gyakorlatot), viszont ez még nem ad biztos megélhetést.


Szaknak mindenképpen az ELTE Matematika BsC az első lépés, ha meg oda bekerültél, már te is jobban fogod látni, hogy hogy működnek a dolgok, merre tovább.

2017. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
#9 - Bachelor of sCience? :D
2017. dec. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!