Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek bejárósnak vagy...

Szerintetek bejárósnak vagy kollégistának jobb lenni?

Figyelt kérdés
A város, ahol középiskolás leszek, körülbelül 30 km-re van tőlünk. Szeretek buszozni, bár hazafelé már elég fáradt vagyok néha, de a tömegközlekedéssel semmi problémám. Szerintetek kolisnak érdemesebb lenni vagy bejárósnak így?

2017. dec. 1. 17:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Oda az út busszal kb. 1 óra
2017. dec. 1. 17:32
 2/11 anonim válasza:
100%
Én kolis voltam 3 évig, utolsóra bejárós..szintúgy 30 km volt a táv..ha könnyen alkalmazkodsz akkor érdemes kolisnak lenni, én 14 évesen kerültem koliba a szülő mentes szabadság nagyon jó volt, persze szabályok ott is voltak és kötelező tanulás stb...igaz az a koli csak lány koli volt...a vegyes nem tudom milyen...bejárósnak is szerettem lenni kivéve azt, hogy rohadt korán kellett kelni..de 3 év után azért felüdülés volt nem kolisnak lenni..nem igazán szerettem a nevelőket, de a szobatársaimat igen, persze volt egy kivétel, de ő hamar bejárós lett nem bírta a kolis létet😀...
2017. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tőled függ.

Illetve természetesen a többiektől is, a lényeg, ha egy kollégiumban jó a közösség, akkor jó kolisnak lenni, ha el tudod viselni, hogy nem látod napi szinten a kedvenc macskádat :-)

Talán nem is akkor jó érzés, amikor benne vagy, hanem majd évek múltán lesz az.

A bejárás előnye, hogy minden nap a megszokott környezetedbe térsz haza, de fárasztó, az egy óra buszozás már határeset, mert az indulás előtt elmegy egy másik óra a készülődésre.

Rossz közösségbe kerülve viszont nem jó a kollégiumban tengődni - jó hír, ha nem válik be, ott lehet hagyni.

2017. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Én 11. osztályosként lettem kollégista költözés miatt és már nem akartam ezért sulit váltani, nekem a bejárás sehogyan sem jött volna össze, tehát mérlegelnm kellett hogy vagy sulit váltok, vagy leszek koleszos.

Igazából én amennyire féltem ettől a dologtól annál inkább megszerettem, és mivel jól viselkedtem, megbízható voltam, néha megengedték hogy bent maradjak hétvégére mert a hazautazás, és a beutazás nekem több mint 2 óra lett volna, abból 30 perc vonatozás, többi busz plusz még átszállni városon belül a helyi buszjáratra ha nem akartam 1 órát gyalogolni. Én szerettem amennyire eleinte utáltam, jó élményeim vannak, és szerencsémre voltak ott ismerősök akik sokat segítettek a beilleszkedésben.

Amikor egyetemre mentem ott kollégiuba kezdtem, de azt már annyira nem élveztem, ott inkább lettem bejárós, még ha 1 órámba került a buszozás oda, vissza pdig többe, mert sokszor este 6 óra után végeztem és akkor nem volt közvetlen járat hazafelé csak nagyon későn lett volna, akkor vállaltam hogy inkább utazok többet mert azt jobbnak láttam.


Neked azt javaslom ha van erre lehetőséged, először 1-2 hétig légy bejárós, meglátod mennyire bírod majd, hogy alakulnak az óráid, meg a napodból mennyit vesz el ez az egész, és még mindig eldöntheted mit akarsz. Ahova jártam oda sokszor évközben jöttek új diákok akik megunták az utazást stb...

2017. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem, hacsak nem akarsz elmenekülni otthonról, akkor ez még az a távolság, ahol egyértelműen a bejárást választanám.
2017. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mostanság mennyire vannak tele a kollégiumok, de azt sem árt figyelembe venni, hogy év közben vélhetően csak akkor lesz hely, ha valaki lemondja a kolit.

Vannak, akik ilyen-olyan okok miatt nem szeretnek a kollégiumban lakni, de ha állandósult jelenség, hogy sok a távozó, akkor oda nem biztos hogy érdemes bekerülni.

2017. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából a koli jól felszerelt, viszont mondanak a társaságra jót és rosszat egyaránt. Viszont nem tudom, hogy mennyire tudnék a szobába másik 5 enberhez alkalmazkodni és hogy a kaja mennyire fog megfelelni, mert nem igazán ez a türelmes lány vagyok 😐
2017. dec. 1. 19:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért is függ tőled... kipróbálod, és kiderül mennyire jön be a kolis élet, vagy vállalod a bejárással járó nyűgöket.

Ezt csak te tudod eldönteni, de ha nem viseled el, hogy másokhoz is alkalmazkodni kell, akkor bejárós leszel :-)

2017. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Én másfél órára laktam, bejártam, de szerettem így.
2017. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a segítségeket! Megy a zöld like nektek!❤
2017. dec. 1. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!