Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz a központi írásbeli...

Nehéz a központi írásbeli mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok központit kell írnom és aki írt az gondolom eltudja mondani nehéz e vagy könnyű engem inkább az érdekel hogy mire számíthatok matek, (magyar

és szerintetek 57, 56 ponttal szerintetek felvesznek egy 35 fős osztályba előre is köszi sokat segítenétek ezzel :)


2017. dec. 5. 18:30
 1/3 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:

Én egy erős általánosba(Jókai XIV.kerület) 3-as tanuló voltam magyarból 4-es.Engem fölvettek egy gimnáziumba konkrétan XVI.kerület Táncsics Mihály Gimnázium.

A felvételibe vannak könnyebb és nehezebb feladatok ez a tapasztalatom nekem a magyar 21 matek 23 pontos lett én átlag képeségünek gondolom magam 3-as 4-es tanulónak.

Azt nem modom biztosra,hogy gimi,de egy szakközépbe mindenképp bekerülhetsz szerintem.Ha gondolod egy nem túl erős gimit is megjelölhetsz az enyém nem annyira erős,de azért nem is gyenge.

2017. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerű: Keresd meg neten az előző évek feladatsorát és oldd meg. Van hozzá javítási útmutató, annak alapján a pontozást is meg tudod csinálni, vagy valaki segíthet lepontozni. Ennek alapján már tudod, hogy NEKED nehéz-e a felvételi. Merthogy, ne felejtsd el, mindenkinek az a nehéz amit nem tud.

A felvételiben mindig azt kérdezik vissza amit az elmúlt években a suliban kellett tudni. Matekból vannak egyszerűbb és összetettebb feladatok. Vannak egyszerű műveletvégzések, mértékegység átváltás, grafikon/diagram olvasása, szöveges feladat. Geometriából inkább az elméletet kell tudni - ami konkrétan geometriai feladat az az ábrán a hiányzó szögek megadása. A százalék és arány számítás, egyenesarányosság, szöveges feladat fontos része.

2017. dec. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én Pestre az Athénéba igazából Gimi de az 5. Évben kapsz szakot nem tudom mennyire erős de reménykedem hogy van esélyem
2017. dec. 5. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!