Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajz szóbeli témakörök?

Földrajz szóbeli témakörök?

Figyelt kérdés
Határon túli magyar vagyok. Szeretnék jövőre érettségizni földrajzból középszinten. A témaköröket kiadhatják előre ? Ha igen, akkor abban az intézményben kell érdeklődnöm, ahol érettségizni szeretnék ? Vagy miként szerezhetném meg ? Ha valaki tudna információval szolgálni, akkor nagyon hálás lennék.

2017. dec. 10. 05:52
 1/8 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:

Én nekem nem voltak földrajz érettségin külön témakörök,amiket kiadtak volna előre.Én fakultációra jártam ,de 1 tételt se vettünk át,hanem a tankönyvet ismételtük,érettségi feladatokat,térképen tájakat városokat tanultunk atlaszból

Dr. Nagy Balázs: Földrajz 9,Probáld Ferenc – Ütőné Visi Judit: Földrajz 10. ezek zöld színű nemzeti tankönyvkiadós könyvek én ezekből tanultam.

A lényeg:van egy gyakorló könyv,amibe vannak feladatok ,illetve benne vannak a érettségi tételek,vázlatosan kidolgozva a könyv hátulján,utolsó 20-30 oldal.Nekünk azokat kellett érettségin elmondani azokra a vázlatpontokra,amit ott szerepeltek kaptunk pontot 2 témakört húztunk a 20-ból,aminek volt A,B-része

ezt szerezd be mindenképp: [link]



CR-0032 Középiskolai földrajzi atlasz Cartographia kiadó volt nekem,de többféle atlasz is jó

2017. dec. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Sokat segítettél , mert teljesen elvagyok tájolódva :) Még csak az a kérdésem, hogy az érettségi tételek minden évben, iskolánként változnak ?
2017. dec. 11. 02:22
 3/8 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:

Igen bizonyos tételek minden évben változnak magyarból,angolból.Mi válaszhattunk ki néhányat a tanár adott meg opciókat pl.magyarból,de bizonyos tételek ugyanazok.Töriből nem volt választási opció de szerintem néhány abból is változik.

Nekem a föci fix volt,de mindenképp kérdezd meg majd azt az iskolát,ahogy érettségizni szeretnél.

Én a XVI.kerületi Táncsics Mihály Gimnáziumba jártam,érettségiztem Budapesten,hátha odamennél és megkönnyítettem a dolgodat elmondom.Ott az összes tanár jóindulatú,még a rosszabul tanuló osztálytársaim közül se bukott meg senki!

2017. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az atlaszt az érettségin is bírtad használni?:)
2018. jan. 10. 18:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerinted elég azokat a szóbeli tételeket megtanulni, amelyek az általtad ajánlott könyvben szerepelnek?:)
2018. jan. 10. 18:41
 6/8 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:
Bocs a kései válaszért remélem megnézed föci szóbelire elég volt a tételeket megtanulni,de a könyv tanulása az írásbelihez elengedhetetlen.A atlaszt térképnél nem utána néhány dolog kikeresésére tudtam használni pl.ásványklelőhelyek.
2018. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:
tehát szóbelire könyv amiben a tételek vannak írásbelire tankönyv!
2018. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2018. febr. 28. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!