Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ tanfolyam mellett lehet...

OKJ tanfolyam mellett lehet kapni valamiféle pénzügyi támogatást/segélyt?

Figyelt kérdés

Egyetemistaként a szociális és tanulmányi ösztöndíjból, meg a diákmelókból szépen eltengek, otthonról csak annyi támogatást kapok ami a kolimat fedezi. Jövőre viszont el szeretnék végezni egy 2 éves nappalis OKJt, ahol ha hétvégén melózok is szombatvasárnap 8-8 órában se jövök majd ki (többet nem tudok h-p reggel 8-16. bent leszek és sokat kell otthon is gyakorolnom, olyan okjt lestem ki magamnak), plusz a szüleim azt mondták jövőre a kolimat sem állják, bár talán azt gimis koliban meg lehet oldani ingyen, de ebben sem vagyok biztos.

Tehát jól jönne valami kis 10-20 ezres havi támogatás, azzal már úgyahogy nem éheznék. Erre OKJ-n van lehetőség? (Sanszolom hogy nincs de hátha valaki ismer valami kiskaput...)



2017. dec. 16. 20:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Remélem nincs. A sok ingyenélőt már nem bírom eltartani.
2017. dec. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Te se vállalj soha gyereket, anyámék is hasonlóan szoktak érezni mint te. :D Amúgy csak szólok 15 éves korom óta magamat tartom el (a kolidíjat kivéve ami gimiben 6000 egyetemen már 15000 ft ezt anyámék állták eddig) diákmelókból (egyetemen ösztöndíjak is segítenek), szóval nyugi engem nem tartasz el. ;)

Az OKJ mellett azért nem tudok eleget melózni mert tényleg nagyon sokat kell majd sulin kívül is készülnöm. De nekem megéri mert végre találtam olyan utat amivel igazán akarok foglalkozni.

Ja azt elfelejtettem hogy nyáron 1-1.5 hónapot szeretnék külföldön dolgozni, azzal összeszednék kb félmillát, amit hozzáadva a hétvégi keresetemhez már jóság van. Erre a támogatósdira azért kérdeztem rá ha nagyonvéletlen nem jönne össze a nyári külföldi meló. (Itthon ennyi idő alatt nagyonmax 200ezret ha összekaparok...)

2017. dec. 16. 21:39
 3/12 anonim válasza:
Szerinted az ösztöndíjat miből fizetik neked? Az adókból. Egyetemet elvégzed menj dolgozni. Már legalább 23 éves leszel. Meló mellett mehetsz tanfolyamokra.
2017. dec. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

21 leszek januárban. Most jöttem rá mi érdekel igazából, ezért szeretném 2 év alatt rendesen kitanulni, nem marhadrága tanfolyamocskákon fél év alatt elszöszölni.

Amúgy ha sokallod az adót menj külföldre, nem értem miért kell mindig ilyesmiken rinyálni és mellébeszélni. Külföldön nincs ennyi adó, de ingyenes tanulási lehetőség sincs ennyi...

2017. dec. 16. 23:56
 5/12 anonim válasza:
Akkor te nem egyetemre jársz, csak fősulira. Egy egyetem 5 éves. Tehát minimum 23 évesen végeznél ott.
2017. dec. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utánanéztem egyébként és mivel 70% gyakorlat az OKJ (az egyetemmel ellentétben ahol kb minden elmélet...), kell szerezni gyakorlati helyet ahol perkálnak akár havi 30-50 ezer környékén is. Szóval a kérdés az informálatlanságom miatt indokolatlan, bocsánat attól aki esetleg válaszolt volna rá értelmesen. :)
2017. dec. 17. 00:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Te hány éves vagy amúgy, válaszoló? Van BSc meg MSc képzés alap-mester. Nagyon rég volt már 5 éves képzés, ma csak a tanári ilyen... Amúgy ELTE-s vagyok... de szerintem engedd el már a válaszokat. :D
2017. dec. 17. 00:47
 8/12 anonim válasza:
Milyen okj-s tanfolyamra mész? Targoncásnak?
2017. dec. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak a tanári? Orvos? Jogász?
2017. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Orvosi 6 :D amúgy ezekben erőteljes gyakorlatozás is van az években nem csak 3/5 év totál elmélet amit aztán nem tudsz hasznosítani és lesz egy papírod arról hogy sokat magoltál haszontalanul. (Bár a jogosokról semmit nem tudok de igazából nem is érdekelnek.)

Amúgy itt ment el a kedvem a gyakorikérdésektől, kösz emberek hogy csak vitázni tudtok meg belekötni abszolút lényegtelen dolgokba, de konkrét kérdésre tárgyilagosan válaszolni nem megy. Bár nem tudom mit vártam én is idiótán álltam hozzá ezekszerint hogy segítséget kértem egy trolloldaltól. :D Még csak viccesek se vagytok...

2017. dec. 17. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!