Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok formatervezés gyorstalp...

Tudtok formatervezés gyorstalpalót, vagy valami alapkönyvet, e-learninget, ahol az alapokat meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök vagyok és ki akarom próbálni a formatervezést de egyelőre nem szeretnék BSc/MSc/Okj oktatást, mert egyelőre tényleg csak kipróbálnám. A munkahelyemen hamrosan látványtervet kell készítenie valakinek, és én nagyon szívesen megcsinálnám, de nincs nálunk formatervező. Régóta szeretek rajzolni, de csak hobbi szinten, unalmas sulis órákon csináltam. Mások szerint jó formákat rajzolok, csak finomkodó árnyalgatós dolgok nem mennek annyira. Kézi rajz alapok, 3D lehetőségek, alapelvek stb érdekel.

2017. dec. 17. 01:10
 1/2 A jó édes ***** válasza:
A látványtervezésnek nem sok köze van a formatervezéshez. Ez olyan, mint ha valaki házat akarna építeni, te meg bádogosként felajánlanád, hogy megépíted a tetőt függetlenül attól, hogy milyen az alap. Mondjuk már eleve az furcsa, ha valakinek gépészmérnökként nincs legalább egy kicsiny fogalma egy rokon szakmáról - de ha ennyire távol áll tőled a dolog, akkor inkább rajzold meg valamilyen általad ismert CAD programban vagy műszaki rajzon amit szeretnél. Akkor legalább érteni fogja mindenki, hogy te mérnök vagy.
2017. dec. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nézd - nekem ezek összefolynak, nem tudok momentán különbséget tenni a formatervező, ipari formatervező, látványtervező, grafikus, stb között. Én annyit szeretnék, hogy van egy ötletem valami formájáról,és erről tudjak egy látványtervet, majd esetleg később pontosabb, alkatrészenkénti 3D dokumentációkat készíteni. A megnevezésekkel sosem foglalkoztam, mert úgy gondolom, hogy a nyelv egy felesleges korlát.
2017. dec. 18. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!