Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematikai bizonyítások...

Matematikai bizonyítások megtanulása?

Figyelt kérdés

Nektek mi vált be arra, hogy minél több bizonyítást meg tudjatok jegyezni? (Nem átlagos bizonyítások, amikre van 5-6 elindulási mód: indirekt, skatulya, ábra, stb., hanem mindegyik az adott anyagrészből csak valahogy "elindul").


Érteni értem mindet (hát.. valahol csak nagyjából, de ha csak azokat a tételeket nem tudok bizonyítani, az is bőven jó), de van, hogy egy másfél oldalas bizonyítás nem fekszik annyira (egy leendő mérnöknek már ez is hosszú :D).


Időm van rá sok (majdnem 3 hét, ha nem sikerül, akár 5 is), de tényleg sok van, nagyjából 60-ra saccolom.



#egyetem #tanulás #matematika #bizonyítás #tétel ##mierttanulegymernokbizonyitast
2017. dec. 18. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Én miután megértettem a bizonyítást, csak az elejét jegyeztem meg és onnan már le tudtam vezetni az egészet. Ehhez fontos, hogy tényleg minden lépést érts.
2017. dec. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dq ***** válasza:
73%

Nekem semmi. (De komolyan.)


.. talán érdemes lehet részekre bontani a bizonyításokat, azokat elnevezni valahogy. (Például egy analízis bizonyításnak egy részét úgy hívod hogy "a talppontok közötti távolság megbecslése háromszögegyenlőtlenségek ismételt alkalmazásával". De mondjuk (absztrakt) algebrai bizonyítást nem tudnék ilyen részekre bontani)


Illetve a bizonyítás megjegyzésének nehézsége jelentheti azt is, hogy nem érted/érzed kellő mélységben az anyagot. Ekkor a bizonyítás megjegyzése helyett érdemes lehet a benne szereplő fogalmakat és a felhasznált állításokat gyakorolni (bár nem tudom hogyan lehet önállóan tételeket és lemmákat gyakorolni).

2017. dec. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Baluba ***** válasza:
Csak a lépések ötletét jegyzed meg, nem pedig az összes állapotot.
2017. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!