Levelező vagy nappali?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rövidre fogva,kereskedelem és marketing szakra szeretnék jelentkezni jövőre,utána specializálódni a digitális tervezés felé,még nem tudom pontosan.Mindenképpen fizetősre mennék,nem vagyok rossz tanuló de a 450-460-as ponthatárt valószínűleg nem ütném meg sehogy.A BGE szimpatikus,viszont a Corvinus lenne az igazi,mert sokkal de sokkal közelebb van és ez számít nekem jelenleg.Nem ez a legnagyobb indok,de nem szeretném ha mindenki támadná a másik egyetemet:))

Viszont a Corvinuson baromi magas a ponthatár,ezért csak levelezőre lenne esélyem,nem tudom megéri-e,vagy utazzak Mátyásföldre nappali tagozatos BGE-sként.

Sokkal kevesebbet tudnak tehát azok,akik levelezőre járnak?Vagy könnyen fel lehet zárkózni?

Köszi!

Tényleg nem akarok ebből vitát!



2017. dec. 18. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól függ.


A nappali esetében, ha dolgozol, nem mindegy milyen rugalmasan áll a munkaadód ahhoz, ha néha be kell menned az előadásokra, illetve a tanárok mennyire rugalmasan állnak ahhoz, hogy nem minden órájukon tudsz a meló miatt részt venni (sokan ezt letudják az "egyéni szocproblem" vagy "old meg paraszt!" hozzáállással, de persze van, aki empatikusabb).


Fogtam ki olyan tanárt, akinek az anyagát órák alatt meg tudtam volna jegyzetekből tanulni, de ettől függetlenül katalógust íratott minden előadás elején, mert elvárta, hogy végighallgasd az összes amúgy dögunalmas szócséplését.


Emellett vannak olyan tárgyak, ahol teamben kell dolgozni a félév során végig, úgy, hogy kaptok egy bizonyos feladatot, és azzal kell óráról-órára foglalkoznotok. Ezeken megint csak macerás nem részt venni.


Amúgy sokaknak jóval könnyebb úgy tanulni, ha egy tanár érthetően elmagyarázza az anyagot, de ha neked enélkül is megy, akkor (és abban az esetben pláne, ha dolgozol, és ne hagyj isten gyereked is van) érdemesebb a levelezőst képzést választani. Kevesebb idődet rabolja el.

2017. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az első két évet megtudod csinálni az alkotmány utcai kampuszon is
2017. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem aszerint mennek oda az emberek hogy milyen irányba akarnak menni?(specializáció)
2017. dec. 19. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:

én csak a corvinusról tudok nyilatkozni. Nappalisként alig járok órákra, szóval szerintem levelezőn is simán elvégezhető. Amúgy valós, gyakorlatban használható tudást önszorgalomból tudsz majd elérni.

Tehát szerintem a nappali és levelező tagozat között tudásbeli különbség nincs. Viszont tény h egyéni szorgalmon múlik végülis h ki mit alakít valós tudássá.


Nappalisként jár kollégium ez a legnagyobb előnye (ha persze sikeres a pályázatod, tehát nem alanyi jogon kapsz kolit).


Államis vagyok tehát így könnyebb volt dönteni.

de amúgy nem látok igazán nagy különbséget a bge és a bce között. Tény h corvinusosként szinte mindenki dolgozik szakirányban még nappalisként, ami egy vidéki egyetemen maximum a kötelező szakmai gyakorlat alatt biztosított

2017. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!