Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályaválasztás előtt állok és...

Pályaválasztás előtt állok és nem tudom hova menjek! Melyik re lesz 30év múlva is szükség a gépészmérnök vagy a fuvarszervezö, logisztikai mérnök! És melyik fizet jobban?

Figyelt kérdés

2017. dec. 18. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább azt kéne eldönteni, hogy te melyiket csinálnád 30 év múlva is?

Amúgy mindháromra szükség lesz még 200 év múlva is.

Fizetés meg nagyon egyénfüggő.

Vannak, akik a logisztikában olyan összegeket szakítanak, amiről egy mérnök még a legvadabb álmaiban sem mer gondolni, de úgy átlagban meg a mérnökök többet keresnek.

2017. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első tökéletesen leírta (logisztikában dolgozom közlekedésmérnöki diplomával). Mindegyikre szükség lesz, amíg világ a világ. Egyébként a logisztikai mérnök félig meddig súrolja a gépészt...
2017. dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Mármint miben súrolja? Jövedelemben, hasznosságban vagy a jövőbeli keresettségben? :) Átlag kezdő fizetés mennyi egy végzett logisztikai mérnöknek? És Msc után?

- Egy érdeklődő

2017. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én személy szerint a gépészt választanám.
2017. dec. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3/4 Időpont 2017-12-21 15:15


Tananyagban is van bőven átfedés a két szak között (elsősorban az első egy-másfél évben), de azok a gépészek, akik nem akarnak tervező mérnökként dolgozni, és általában hasonló munkakörben helyezkednek el, mint a loggerek egy része (pl. folyamatmérnök, néhány év munkatapasztalattal osztályvezető, stb). A logmérnök most is abszolút hiányszakma, könnyű állást találni, de ez a jövőben méginkább fokozódni fog. Kezdő fizetés 150-250 nettó között, sok mindentől függ, de nagyok az előrelépési lehetőségek (főleg multiknál), néhány év alatt akár a háromszorására is nőhet a fizetésed. MSc-t nem tudom.

2018. jan. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó jól leírta, nagyjából az a realitás. Nagyban attól függ a bérezés, hogy milyen is az a pozíció amiben dolgozni kell, mik a feladatok, mekkora a felelősség. Jól lehet előre haladni karrierben, ha kellően jó és talpraesett vagy. Nyelv nagyon kell hozzá, angol gyakorlatilag alapkövetelmény, olyan szinten, hogy telefonon is meg tudd értetni magad. A második nyelv jelenti a pluszt. MSc rádob egy lapáttal, ott már bőven van akkora szórás, hogy becsülni is nehéz. Én magam részéről legalább 30% körüli emelésre számítok, ha meglesz a levelező MSc munka mellett. (mondjuk nekem releváns szakmai tapasztalatom van és "közgazdasági" MSc-t csinálok)


2. voltam

2018. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!