Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy és Számviteli közgazdá...

Pénzügy és Számviteli közgazdász tud valamilyen vezető pozicíóba kerülni így?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van lehetősége feljebb lépni, pl ha mérlegképes könyvelő

Az a helyzet hogy pénzügy részét szeretem, a számviteli részt meg nem igazán ( még középiskolában tanulom )


Munkahelyen lehet úgy valamilyen középvezetői/vezetői pozicíóba kerülni, úgy hogy én számvitellel nem szeretnék foglalkozni, csak minimálisan? ( könyvelni nem szeretnék)


Ha van ilyen akkor az milyen állás? állás mellé kérlek írd le, hogy kb mekkora fizetéssel lehet kalkulálni


2017. dec. 20. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Alapból el vagy tévedve.


Pénzügy és számvitel diplomával(majdnem minden gazdaságis alapszakon végzett hívhatja magát közgazdásznak), már alapból megkapod a mérlegképes könyvelői képesítést.

Ez nem feljebb lépés.. Manapság már elvárás! Főleg ha könyvelni is akarsz.

Azonban ha csak könyvelni akarsz, akkor felesleges egyetemre menj.. ott az OKJ és FOSZK, azokkal is lehetsz könyvelő és nem kell annyit szívnod.


PSZ-esek(diplomások) esetében a feljebb lépés már sokkal komolyabb dolog, ide tartozik a mester(számvitel/pénzügy), külön specializálódás bizonyos területekre, IFRS, GAAP, stb.

Na meg a könyvvizsgálói, második diploma (jogi szakon) és még sorolhatnám.

Pénzügy területén nem vagyok annyira otthon, mert én meg azt nem szeretem, azonban van külön pénzügy mester, mint említettem. De ott is van specializáció, vannak bankoknál, multiknál, üzleti szféra, stb. stb.


A pénzügy nagyon magas szinten egyszerűen nem megy a számvitel nélkül!

De szerencsédre(?), nem kell hozzá tudni könyvelni, csak érteni az összefüggéseket, amiről amúgy az egész számvitelnek szólnia kéne.


Középiskolákban ha tanítják, általában csak könyvelni tanítanak, de azt bárki betudja magolni, érteni már sokkal komolyabb dolog.


Simán lehetsz közép-felsővezető is úgy, hogy a számvitelt nem szereted, azonban érted és a pénzügyben meg jó vagy.

Amúgy is a nagy helyeken, ezeket szétkapják és külön-külön foglalkoznak bizonyos részekkel.


Állás? :D :D :D

Ahány vállalkozás annyi féle megnevezés, munkakör, feladatok.

De te is nézegetheted.. bárhova jelentkezhetsz, ahova pénzügy szaktudás kell vagy közgáz diploma.

Fizetés is attól függ, hogy hol dolgozol..


ui.: Ha a pénzügy a cél, akkor jól kösd fel a felkötnivalót. :D

Elárulom, hogy az egyetemen az egész középsulis pénzügy anyag kb. 1 hónap alatt leszalad.

Kiegészítve a bonyolultabb dolgokkal(nem leegyszerűsítve).

Illetve magasabb szinteken, nagyon kell a matek is.. az egésznek az-az alapja. Brutális tud lenni, annak aki nem szereti a matekot vagy a pénzügyet, vagy mindkettőt egyben.

Vidéki egyetemről meg sokszor kihívás bekapcsolódni egy ELTE-s pénzügy mesterre, mert ott meg a pénzügyet nyomják jobban, mint a számvitelt.

2017. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A pénzügy tanárunk azt mondta, hogy Ő olyan szinten követeli tőlünk az anyagot, hogy az egyetemen sok újat nem fogunk majd hallani a pénzügyi résszel kapcsolatban ( valamit azért csak tud 37 éve tanít ) mondjuk meg is szakadunk nála hetente 2 dogát írat (gyakorlat meg elmélet) sima jegy nála nincsen csak 2x-es súlyú
2017. dec. 20. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Most erre mit mondjak?

Ha ilyen hiszékeny vagy, akkor az életben darabokra fognak szedni és te leszel az első, aki elviszi a balhékat, ha véletlen beüt a baj... :)


Miért, mit jelent az, hogy valaki 37 éve tanít?

Egyáltalán nem azok a nagy koponyák, akik 37 éve tanítanak egy középiskolában.. hanem azok, akik benne dolgoznak, naponta élik meg az újdonságokat és komolyabb helyeken is nevük van és akkor tanítson mellette!

Rengeteg olyan tanár van, aki szeret túlozni és sztárolni magát.. bocsi de közelben sincs az igazsággal.

Persze hihetsz neki, úgyis megtapasztalod majd, hogy kinek volt igaza. Addig meg nem kell legalább rá paráznod, csak lehet, hogy hideg zuhany lesz.


Egy Pénzügy mesterszak szigorlat tételei..

[link]

Ismerős? :)

2017. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem ilyesmiket tanulunk nyilván,nem mesterképzésen veszek részt, de azért teljesen fogalmatlan nem vagyok mindegyikhez

Pl a mérleget azt tudom ebből, de azt számvitelből tanultunk nem pedig pénzügyből

Az adózást is kell tudnom, azt sem pénzügyből hanem adózásból tanultuk

2017. dec. 20. 19:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fogok további tanácsokat nyújtani számodra, mivel így is több, mint amit egy átlagos embernek adok.


Még nem értel a témához és nem látsz ki a házikóból.

Hidj a tanárodnak! :) Hidd el, hogy mivel tudod a mérleget az már nagyon király dolog(eszedbe se jusson, hogy az készségszintű dolog és mérleg téma alatt már sokkal bonyolultabb összefüggések játszanak, hidd el, hogy a pénzügy működik adó és számvitel nélkül.)


Majd meglátjuk, hogy kinek lesz igaza.. :)

2017. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!