Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika kérdések, vki ért hozzá?

Fizika kérdések, vki ért hozzá?

Figyelt kérdés

Forrhat-e a víz 35 oC-on?


Miért érezzük a ki nem merült zseblámpatelep megnyalt elektródjait csípősnek?


Miért van az, hogy az élettartamuk vége felé járó izzók többnyire bekapcsoláskor égnek ki?



2018. jan. 1. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó, nem vagyok jó fizikás, de az első kérdést asszem tudom


Hegyekben alacsonyabb hőmérsékleten forr a víz a nyomáskülönbség miatt, de hogy 35°C-on forr-e mér, sajnos nem tudom. Gondolom bizonyos magasságban már igen

2018. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. jan. 1. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég alacsony nyomáson forrhat a víz 35 celsiuson.
2018. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a. igen

b. a savas kémhatást érezzük, amit az elektrolízis okoz

c. bekapcsoláskor nagyobb az áram, mert a hideg izzószálnak kisebb az ellenállása. Ugyanakkor az áram nem "koptatja" a drótot, szóval magam sem értem, miért ez a magyarázat. Talán a tekercsben lévő (dupla spirál) izzószál mozog a váltakozó áram hatására. Az 50Hz-re nyilván nem rezonálóra tervezték, de talán a bekapcsolási tranziensek hatására úgy mozog, hogy elpattan. Másik ötlet: bekapcsoláskor gyorsabban párolog az izzószál, mert nem veszi körül a fém telített gőze.

2018. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. jan. 2. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:
De koptatja mert elég vagyis kifárad a wolfram . Az elektronáramlás nyomogatja az atomokat és a protonból kijön a fény ugyan úgy mint amikor kalapácsal ráütsz.
2018. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1) Igen, elég alacsony nyomáson (~3 kPa). Ez leolvasható a víz fázisdiagrammjáról.

[link]


2) Ha megnyalod az elektródát megráz az áram. Mivel a földhöz képest magasabb (vagy alacsonyabb) potenciálon van a vége, és a te sós-vizes nyelved, és a tested vezeti az áramot. Ha nincs lemerülve, akkor olyan az az 5 V valami kis áramot már produkál. Ha már csak 1 V körül van, akkor olyan kis áramerősség alakul ki, hogy nem érzed.


3) A hideg izzónak kisebb az ellenállása, tehát adott feszültség esetén nagyobb az áramfelvétele. Ha bemelegszik, nő az ellenállása, csökken a rajta átfolyó áram (effektív) értéke. A nagy áram elfüstölheti az izzószálat, mivel a rajta fejlődő Joule-hő az áram négyzetével arányos!

2018. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!