Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen olyan mérnöki szakmák...

Milyen olyan mérnöki szakmák vannak amihez nagyon mély fizikai ismeretek kellenek?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsi vagyok,mert úgy tudom,hogy mivel a mérnökök alkalmazzák a fizikát ezért nem tanulják olyan mélyen(nem leszólásból),de melyek azok a mérnöki szakmák amikhez a legtöbb,és legmélyebb fizika kell? Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2018. jan. 4. 14:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Ezt nem lehet megmondani. Minden mérnök a saját szakterületéhez valóan tanulja a fizika valamelyik ágát. Én településmérnök vagyok ennek megfelelően tanultam mechanikát (dinamikát), talajmechanikát, alapozást és tartószerkezetet. Ugyanezeket tanulják az építészmérnökök és építőmérnökök.

A gépészek azt hiszem többek között mechatronikát tanulnak meg a mechanika kinematika ágát, de ha van itt gépész kijavít ha tévedek.

A villamosmérnökök és épületgépészmérnökök is nekik megfelelő területét tanulják a fizikának.

Amúgy ha oda kerül az ember hidd el elég mélynek fog hatni amit leadnak. :)

2018. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Oké,de ha valaki nagyon szereti a fizikát,olyan az érdeklődése akkor milyen mérnöknek mehet?
2018. jan. 4. 15:25
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Villamos, gépész, építő.
2018. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szóval egy vilamosmérnöknek van a legtöbb fizikája,illetve ő neki nagyon mélyen kell ismernie?
2018. jan. 4. 15:34
 5/20 Roflkopter ***** válasza:
75%
Nem tudom 13 évesen neked mi számít nagyon mély fizikának, de egyik mérnöki szaknak sem a fizika fő területe, inkább amolyan alapként szolgál. Egyébként gepeszeknel a klasszikus fizika minden ága szerepel szinte.
2018. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy kicait beszélgettünk erről otthon,és nekem azt mondják,hogy érdekel a fizika oké mehetsz mérnöknek ha nagy leszel,hiába mondtam nekik,hogy a mérnök azért annyira nem ért a fizikához.
2018. jan. 4. 16:00
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Én villamosmérnöknek tanulok. Hát fizikához sok közöm nem lesz az biztos. 1 félévig volt Fizika és után már nincs. De nem is kell igazából, a témakörök java része még csak nem is érinti a fizikát (vagyis de, de nem fizikai oldalról közelítjük meg mert úgy egy adott tervezési feladat elvégzése nem 30 óráig tartana, hanem mondjuk 800-ig).
2018. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Ez tanulságos:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

Itt a #3 hozzászóló az, aki nem mérnök. :) Ide egy mérnök nem akar eljutni, főleg a szakterületétől távol álló témákban. :) Csak nem tudom, látod-e, mire kívánok rámutatni.

Én már rég jártam a villamosmérnöki karra (isteni volt a büfében a rántottás szendvics), de akkor 1 év fizika volt, volt még egy félév atomfizika, volt két félév mechanika-féleség, volt egy félév amikor a Reynolds-számokkal bohóckodtunk, de lehet, hogy már nem is emlékszem mindenre, mert ami nem villamosság, azt csak védőruházatban közelítettem meg.

2018. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ez a baj! Itthon szajkózzák,hogy a dehogynem a mérnöknek is van sok köze a fizikához,de nem. Mérnök ezért sem akarok lenni,mert nem érdekelnek és nem is szeretem a műszaki dolgokat,meg nem is az az elvárás,hogy nagyon pontoan értsék meg a fizikát hanem az,hogy tudják a gyakorlatiasabb dolgokat oszt jól van az úgy.
2018. jan. 4. 17:27
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem a szüleid fognak neked pályát választani. Most még kisfiúként kezelnek, mert az vagy, de mire felvételizned kell, megnősz. Felesleges ezen most hisztizni.
2018. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!