Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen a vizsgákat az...

Egyetemen a vizsgákat az utolsó pillanatban is le lehet mondani vagy van egy bizonyos határidő, ami után már nem lehet?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a vizsga előtti nap 12 óráig lehetett leadni, de gondolom ez egyetemfüggő, úgyhogy nézd meg a TVSZ-t.
2018. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írja, ez egyetemfüggő, de mindenhol meg van határozva egy időtartam, amin belül már nem lehet leadni a vizsgaidőpontot. Az ELTE-n nálunk ez 24 óra (felvenni vizsgát pedig 36 órával az időpont előttig lehet). Ha már nem tudod leadni a vizsgát, mindenképp menj el, akkor is, ha nem készültél eleget, mert az egyest kijavítod legközelebb, de ha nem tudod igazolni (elég szigorúak az elvárások) a távolmaradásodat, akkor bizony fizetned kell.
2018. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig konkrétan semmit nem tanultam, nem lustaságból, hanem egyéb okok miatt.Szerintetek még van esélyem megtanulni? Holnap reggel 8 kor lesz a vizsga, és az utazás miatt már fél 4 kor fel kell kelnem. :/
2018. jan. 7. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, egy próbát megér! Semmi sincs veszve, ha véletlen nem sikerül, én küzdöttem úgy tárggyal, hogy több félévben is fel kellett vennem, mire meg tudtam csinálni, de azóta se ért semmilyen hátrány miatta :) Ezt csak azért mondom, hogy bármi kijavítható, nem lesz gond! Legalább megpróbálod, és annyival gazdagabb leszel, hogy lesz egy konkrét tapasztalatod erről a vizsgáról, tudod, hogyan érdemes készülni, mire kell fókuszálni legközelebb. Most próbálj meg minél több információt elsajátítani, de azért aludj is valamennyit éjszaka, mert ha reggelig tanulsz, nem fogsz tudni koncentrálni, és nem fog működni a józan paraszti eszed, ami tapasztalatom szerint sok kényes helyzetből ki tud menteni egy vizsgán :) Ne aggódj, amiért korán kell kelned, ha sokat utazol, még út közben is tudod olvasgatni az anyagot! Sok sikert!
2018. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!