Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik nagyon sok igazola...

Mi történik nagyon sok igazolatlan hiányzásnál?

Figyelt kérdés

Egy hetet nem voltam suliba, pont a szünet előtt, de nem bírtam lemenni orvoshoz és visszamenőleg nem fogja leigazolni. Az osztályfőnököm fel akar jelenteni minket és azt mondta, hogy pénzbírság lesz anyukámnak.

Mit tegyek?? Tényleg megbüntetik anyukámat? És engem is kirúgnak a suliból??

16 éves elmúltam nyáron, ha ez számít.

Kérlek segítsetek, nagyon félek..



2018. jan. 8. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Tényleg megbuntetik. Konkrétan nem fogja kapni a csaladi pótlékot. Hogy téged kirugjak e, az az iskola saját szabalyzatan múlik, mivel 16 éves vagy, már wm vagy iskolakoteles.

Ennyi eszed amúgy hogy lehet, hogy fel se hívod az orvost? Anyadnak se jutott eszébe?

2018. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10 igazolatlan óra után az iskola értesíti a jegyzőt, aki nektek felszólítást fog küldeni. Rosszabb esetben megvonják a családit, vagy el is vehetnek a szülőktől, de az utóbbi csak magas igazolatlan óraszámnál történik.
2018. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kb 35 óráról van szó.

Mit tehetnék??

2018. jan. 8. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:
30 óra felett kirúgnak, ha nem vagy tanköteles. Annyit tudsz tenni, hogy legalább egy részét leigazolják a szüleid és ne csinálj ilyet többet. Ha nem igazolsz le annyit, hogy ne legyen 30 fölött az igazolatlan órák száma, akkor egyelőre véget érnek a tanulmányaid, esti iskolán ajánlom a befejezését.
2018. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És mit tegyek, hogy anyukámat ne büntessék meg vagy ne legyen baja belőel?

Tufom, hogy nem kellett volna, illetve szólni kellett volna.

2018. jan. 8. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Már semmit sem tudsz. Az orvossal még próbálkozz be, hátha sikerül.
2018. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukádat nem fogják megbüntetni, csak elveszik a családi pótlékot és az adókedvezményt. Én a helyedben azért aggódnék, hogy hogyan lesz végzettséged, anyukád meg fogja oldani.
2018. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!