Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzív félév esetén jár a diák?

Passzív félév esetén jár a diák?

Figyelt kérdés
Ha passzív féléven vagyok akkor vehetek diák bérletet vagy felnőttet kell? Illetve gondolkoztam azon is, hogy megszerzem a matricát az első vagy második oktatási héten és utólagosan passzívra teszem magam (nem veszek fel tárgyakat). Ez megoldható szerintetek? Megengednék?

2018. jan. 8. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Nem használhatod ki a diákkedvezményt, ha passzívon vagy


Utólagos passziváltatásért fizetni kell, ez nem csak annyiból áll, hogy nem veszel fel tárgyat

2018. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Vagy inkább ne menj passzív félévre, végezd el tisztességesen az iskolát, és így még diákkedvezményt is kapsz csalás nélkül.

Ha meg otthagyod a sulit, akkor meg törődj bele, hogy addig nem vagy diák és kész.

Vagy talán politikusnak készülsz, hogy egyből azon jár az eszed, hogyan lophatnál meg cseszhetnél át mindenkit?

2018. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Roflkopter ***** válasza:
Nem kell fizetni az utólagos passzíválásért, csak be kell adni egy kérvényt a neptunban az első tanítási napot követően 30 napon belül. Amit mondasz működhet, kétlem h visszakérnék a matricát.
2018. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- Passzív félévben nem kapsz érvényesítő matricát a diákigazolványodra, így diákbérletet sem használhatsz.

- Ameddig szabadon lehet passziváltatni, addig az egyetem nem ad ki érvényesítő matricát, viszont amikor már lehet érvényesíteni, akkor már nem elég csak úgy simán passziváltatni, le kell adnod egy kérvényt, és az egyetem igazolja rajta, hogy nem érvényesítetted még a diákigazolványodat / bevonja a diákodat, ha érvényesítve lett.

2018. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!