Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi motivált arra hogy penzügy...

Mi motivált arra hogy penzügy számvitelre jelentkezz? Mik a céljaid?

Figyelt kérdés

2018. jan. 10. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Szia! Én nem arra jelentkeztem
2018. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. egy éve válaszoltam egy hasonló kérdésre. Figyelembe véve, hogy azóta szakot váltottam, az utolsó mondatommal már nem teljesen értek egyet, de hogy miért esett a választásom anno erre a képzésre, az nem változott.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2018. jan. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Viccesfilyú
2018. jan. 10. 00:07
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért valtottál szakot #2-es?
2018. jan. 10. 00:08
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Jártam egy évet másik gazdasági szakon felsőoktatási szakképzésre, de annyira kamuszaknak éreztem, hogy nem bírtam volna befejezni. Akkor kezdtem utána nézni jobban a szakoknak (elsőre elég impulzus döntés volt a szak) és egyedül ez tűnt olyannak ami kicsit nehezebb, van benne kihívás, de ha úgy alakul mesterképzés meg hasonló nélkül is jól el tudok helyezkedni.


Gazdasági pályát meg alapból azért választottam, mert minden mást kilőttem. Eü, bölcsész, ttk, infő, mérnöki ilyen-olyan okból nem tetszett, gtk ellen meg nem volt kifogásom.


Most államvizsgáztam, napokon belül felvételizek számvitel mesterre és könyvvizsgáló szeretnék majd lenni.

2018. jan. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Most vagyok másodéves PSZen. Sokaknak nem megy a számvitel míg szerintem teljesen érthető és logikus, így mindenképpen ez a terület érdekel. Végzés után könyvelő v. könyvvizsgáló szeretnék lenni nagy cégeknél, bankoknál. Számvitel mester is be van tervezve már.
2018. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

#5: ha könyvvizsgáló szeretnél lenni, ne vesztegesd az időd mesterre!

Könyvvizsgálathoz elég a Ba diploma, utána pedig szakmai tapasztalat és okleveles könyvvizsgáló képzés elvégzése kell. Mesterre senki nem lesz kíváncsi.

Ha tényleg érdekel a szakma, jelentkezz valamelyik Big4 vagy nagyobb multihoz, kezdj el tapasztalatot gyűjteni és nekikezdeni a könyvvizsgálói képzésnek.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: az első szakom nem jött be, utána tudatosan elkezdtem információkat gyűjteni a szakokról, munkalehetőségekről, stb. és a számvitelt találtam a leginkább hozzám illőnek. Azóta se bántam meg.

2018. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Big4-nál (pwc) voltam szakmai gyakorlaton. A mester azért kell, mert beszámítanak tárgyakat és lényegesen olcsóbban kijövök, mintha az egész tanfolyamot ki kellene fizetnem. A mesterképzést államin duálisan akarom elvégezni, vagyis tudok közben dolgozni a szakmában meg pénzügyileg is jobban megéri így, úgyhogy szerintem nem időpazarlás.
2018. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a szamvitel mester idopocsekolas... jobban jarsz 1000x az ACCA-val
2019. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!