Hol találom meg? SOS

Figyelt kérdés
A felvi.hu-n hol találom meg h pl melyik tantárgyat lehet választani egy szakhoz? PL a mszaki menedzser érdekelne a BME-n. Év végi jegyek közül oda bioszt vihetem vagy az infót is akár? (11-12 év végi jegy)

2018. jan. 20. 15:07
 1/6 sm's girl ***** válasza:

Évvégi közül bármelyiyket viheted annak nincs jelentősége. Talán az eduline-on találtam egy dokumentumot ahol le volt írva az összes szakhoz hogy milyen tantárgyak kellenek, de mivel én is erre szeretnék jelentkezni ezt tudom is mondani, hogy MATEK ÉS természettudományos érettségi(infó, fizika, kémia, biológia) vagy történelem.

Sok sikert! :)

2018. jan. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az érettségi érdekel, hanem a két utolsó év jegyét vihetem e infóból? Vagy csak a biosz lenne jó az én esetemben?
2018. jan. 21. 10:57
 3/6 sm's girl ***** válasza:
Mint ahogy le is írtam az évvéginek természettudományos kell ami: biológia, földrajz, kémia, fizika!!
2018. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bocsi nem volt egyértelmű :) Akkor az infó tuti nem lehet? :(
2018. jan. 21. 18:02
 5/6 sm's girl ***** válasza:

Felvi.hu-ról :)


"Az alábbi öt tantárgy utolsó két tanult évfolyam év végi osztályzatainak összege:


magyar nyelv és irodalom (évenként a 2 osztályzat számtani átlaga),

történelem,

matematika,

legalább két évig tanult választott idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom),

egy, legalább két évig tanult választott természettudományos tantárgy vagy két, legalább egy évig tanult, választott természettudományos tantárgy. Természettudományos tantárgyak: fizika, kémia, biológia, földrajz (földünk és környezetünk), természetismeret, természettudomány.


Az így kapott eredmény kétszerese jelenti a tanulmányi pontok legfeljebb 100 pontot képező részét."

2018. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vihetsz semmit. Kiszámolják neked hivatalból, és azt veszik figyelembe, ami neked a legjobb, neked csak ellenőrizned kell legfeljebb, hogy jól számoltak-e, de a részletek rajta lesznek a felvi-n a profilodban, amit ellenőrizned kell, ha akarod. Tanulj minél jobban azt lesz, ami lesz.
2018. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!