Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálok rosszul? Miért...

Mit csinálok rosszul? Miért felejtem el, amit megtanultam?

Figyelt kérdés
Nagyon ki vagyok borulva, mert 1 hét múlva vizsgázok, de valami nagyon nem oké...Már 2 hete tanulok, még 1 hét van hátra, de most, hogy elővettem az 1 héttel ezelőtt tanult tételeket, rájöttem, hogy alig tudok belőle valamit és nagyon kiborultam. Hogy felejthettem el így, amikor 1 hete oda-vissza tudtam? És nem csak 1 tételről van szó, hanem az összesről. Hát így meg fogok bukni, mert most kezdhetem előről, de már nem lesz időm mindenre így. Mi a francért szállt ki minden az agyamból? 100 oldal tömény oldalról van szó, ezt már nem fogom tudni 1 hét alatt megjegyezni.
2018. jan. 20. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Folyamatosan kell ismételni.

Nem gondolom, hogy elölről kellene kezdened mindent, valami csak ragadt rád! Szóval amiket tanultál már azt csak ismételd át, és az újonnan vett anyagoknál is mindig a következő nap reggel vedd elő és nézd át!


Ha meg tényleg semmit nem tudsz, akkor meg leosztod azt a 100 oldalt öt napra; így minden napra jut húsz oldal, amit meg kell tanulni! Először szépen elolvasod, úgy hogy közben értelmezed a szöveget, azután meg megtanulod!

Másnap nem a következő húsz oldal következik, hanem az előző napi átismétlése és csak utána az aznapi húsz oldal, harmadnap dettó

Utolsó két napig pedig csak ismételsz

2018. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismételni kell és kapcsolni, rendszerezni az ismereteket. Úgy én sem tudnék tanulni, ha nem érteném, mit és minek tanulok. A fogalmak, definíciók megtanulásánál sem. Ha pedig képletet kell tanulnom, akkor is logikusan tanulom meg, arra valók a levezetések, hogy megértsd, mit miért kell csinálni és melyik betű mit jelöl pl.


Asszociációk, rajzolgatás, folyamatábrák és értő olvasás nélkül szart sem ér, amit tanulok és könnyen össze lehet zavarni. Lehet, hogy értő olvasással csigatempóban haladok, de utána úgy megmarad, hogy már csak át kell olvasni és kiemelni pár konkrét kulcsszót. Az első a megértés, ha a megértés nem megy, a megjegyzésnél nem lesz elég mankód.

2018. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!