Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rossz Szegeden...

Tényleg ennyire rossz Szegeden a molekulásris bionika alapszak? (SZTE bionika vagy BME biomérnök? )

Figyelt kérdés

Nagyon elnyerte tetszésemet a bionika alapszak, első helyen mindenképp ppke itk-t jelölöm be.

Eddig biztos voltam benne, hogy másodiknak pedig szte-ttik mol.bionika, de annyi rosszat olvastam róla, sokan szidják.. Azon filózok, hogy jobban megérné-e BME biomérnökit megjelölnöm helyette, mert ott talán jobb a képzés, talán többre megyek vele. Mindenki véleményére kíváncsi lennék, akinek bármi infója van ezekkel a szakokkal kapcsolatban.



2018. jan. 21. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az állások nagyrésze Bp-n vagy külföldön van. Mesterképzésre pedig igen nehéz felzárkózni Szegedről.

Lehet változtattak, de programozásban nem túl erős (Ez vonatkozik a BME biomérnökre... ami ipari folyamatokra való inkább, és gyakorlatilag alig van prog... utólag kell megtanulniuk. Több BME-s biomérnökkel dolgoztam, nincs akkora nagy átfedés. Programozásból szinte alapok sincsenek BSc végére)


Juss be a Pázmányra ha ez érdekel :) és főleg ha bionika related melót akarsz, ahol nagyrészt igénylik a progot.

2018. jan. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg a biomérnök inkább vegyészethez hasonlít. Ezen sokat morfondíroztam Pázmány előtt, de inkább úgy jelöltem, hogy PPKE mérnökninfó.
2018. jan. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A BME-n a biomérnök egy kis mikrobiosszal megfűszerezett vegyészmérnöki, tehát a bionikától kicsit messze van.
2018. jan. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelölheted másodiknak a Pázmány mérnökinfót. Oda alacsony szokott lenni a ponthatár, biztos bejutsz. Onnan már könnyen szakot tudsz váltani és átmenni bionikára. Sok a közös óra, főleg az első 1-2 félévben. Tőlünk többen váltottak így az elején, mondjuk a másik irányban, na hát igen...
2018. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4: igen, ezen én is sokat gondolkoztam, de elvileg(!) nem átjárható, másrészt nem felvételizhetek oda, mert biosz emelt az ötödik tantárgyam, azt ott nem fogadják el. Most kicsit késő lenne meggondolni magam...
2018. jan. 27. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor felejtős az MI.

Tanulj az érettségire aztán hajrá :)


Szerintem pár vizsga nehezebb volt mint egy emelt érettségi... és egy vizsgára van max pár napod, heted készülni. Hol van még az érettségi? :)

2018. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem :D
2018. jan. 27. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!