Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félévkor hármas matekból...

Félévkor hármas matekból össze lehet hozni 5-ös érettségit?

Figyelt kérdés

Szóval elhatároztam már egy ideje, hogy egyetemre fogok járni és el is terveztem egy minimum 80%-os matek érettségit.

Aztán becsúszott ez a hármas félévi és hát letargiába döntött.

Természetesen nekifekszek a tanulásnak, de a 80-90%-os érettségit felejtsem el?

Gazdinfóra jelentkeztem


2018. jan. 22. 22:59
 1/6 A kérdező kommentje:
természetesen év végére is az ötös a cél. ez a hármas a lustaságom szüleménye
2018. jan. 22. 23:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A félévi jegynek nincs köze az érettségihez. Ha tanulsz és gyakorolsz, összejöhet az 5-ös érettségi, feltéve, hogy van érzéked a matematikához.
2018. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Én is megcsináltam, pedig csak 2 héttel előtte kezdtem el rá tanulni.
2018. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Én nyertem úgy matekversenyt, hogy nem voltam ötös :D

Ha van érzéked a matekhoz vagy csak megtanulod (én őszintáén szólva semmit nem tanultam matekra egész gimiben, mert szerintem matekra felesleges, igen hamar megírtam ötösre, csak gondolkodni kellett, de nem vagyunk egyformák, talán változott is azóta az oktatás), akkor nem lesz gond.

2018. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kegyelemkettes voltam, és tanulás nélkül írtam ötöst. :D Ha begyakorlod a mintafeladatokat, nem érhet meglepetés. Egy félévi hármas semmit sem jelent.
2018. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kettes voltam matekból, érettségim négyes lett.:)

Tipp: a feladatsorokat is csináld meg (legalább párat), de mellette vedd át a témaköröket, az összeset 9.-től kezdve (halmazok, függvények stb.) és mindegyik feladattípusból csinálj meg 1-2 feladatot, így érettségire biztos tudni fogod melyiket hogyan kell megoldani. Ha csak a feladatsort oldod meg, lehet hogy egy téma teljesen kimarad. Sok idő, de ha biztosra szeretnél menni akkor szerintem megéri.:)

2018. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!