Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná hogy is...

Valaki elmagyarázná hogy is kell integrálni?

Figyelt kérdés
Holnap vizsgázok matekból és fogalmam sincs hogy kéne integrálni. Utána néztem neten, hogy is kéne de nem jöttem rá sokmindenre. Valaki elmagyarázná?

2018. jan. 23. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az analízis tanárom mondta, a deriválás olyan, mikor kinyomod a fogkrémet a tubusból, az integrálás, amikor megpróbálod visszajuttatni. Most egy y = 2x nem nagy dolog, de bonyolultabb függvények integrálása sok gyakolást igényel, amire nem elég egy este.
2018. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok én semmiféle integrálás mester lenni, csak valahogy átmenni a vizsgán, de azt sem tudom hogy álljak neki
2018. jan. 23. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmilyen könyved és jegyzeted nincs, akkor itt tanulgass:

[link]

2018. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Holnapra esélytelen megtanulni integralni.
2018. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 1 nap alatt megtanulhatod az alapintegrálokat, de azzal csak annyira mész, hogy megbukj. Én elkövettem azt a hibát, hogy így próbáltam megtanulni, elég csúnya elégtelen lett az eredménye. Az összeg integrálja menni fog, de egy szorzatot kb. 5-féleképpen lehet integrálni és fel is kell ismerned a jó módszert, ehhez nagyon sok példát kell látnod és csinálnod, különben úgy jársz, hogy azt hiszed, tudod, de amikor elédteszik a példát, akkor le fogsz blokkolni. A racionális törtfüggvények integrálása, a helyettesítéses integrál, improprius integrál és egyéb szépségek tovább nehezítik az egészet. A mateking.hu-t én is ajánlom, onnan egész jól el lehet sajátítani az anyagot, de ne várj csodákat 1 este alatt. Sok sikert, hátha te vagy a kivétel, akinek menni fog!
2018. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!