Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 3x felvettem egy tárgyat,...

Ha 3x felvettem egy tárgyat, de negyedjére is felfogom egyetemen, akkor kell fizetni? Vagy nem lesz semmi gond belőle?

Figyelt kérdés
Volt egy tárgyam, amit első félévben felvettem, de nem mentem el vizsgázni belőle, majd felvettem csak vizsgára évvégére, tehát második félév végére, de nem mentem el, sőt megint csak nem vettem fel egy vizsgát sem belőle, majd szeptemberben, 3.félévben felvettem megint a tárgyat, de a vizsgát nem, tehát eddig még egyszer sem voltam vizsgázni belőle, de mivel kötelező a tárgy, ezért felfogom venni megint, most év végére csak vizsgaként. Tehát azt tudom, hogy 3. vizsga már fizetős, de ugye én nem voltam vizsgán.
2018. jan. 23. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk egy tárgyat speciel háromszor lehet max. felvenni, utána legfeljebb dékánival. Nézz utána a TVSZ-ben.
2018. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam olyan helyről, ahol 4. tárgyfelvétel is van (ilyenkor nem számít, hogy nem vizsgáztál) - ehhez szerintem is el kell használni a dékáni kérelmedet:(
2018. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk annyiszor lehet felvenni egy tárgyat ahányszor nem szégyelli az ember és nem kell érte fizetni se. Viszont a 6 vizsga, 3.-tól fizetsz felállás nálunk is működik. Szóval melyik egyetemről van szó?
2018. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eszterházy Károly Egyetem
2018. jan. 23. 19:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Ismételt tantárgyfelvétel 42.§ (1) Ha egy felvett tantárgy vizsgakövetelményeit a hallgató nem tudja a vizsgaidőszakban teljesíteni, egy későbbi félévben a tantárgyat újra felveheti. (2) A hallgató nem folytathatja tanulmányait, ha hatszor sikertelenül kísérelt meg teljesíteni olyan tanegységet, amelynek teljesítése a tantervből, illetve a TVSZ adódóan elkerülhetetlenül szükséges. (3) Bármely tanegység teljesítése a tanulmányok során hat alkalommal kísérelhető meg.
2018. jan. 23. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!