Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen lehetosegeim vannak a...

Milyen lehetosegeim vannak a BGE-n a nyelvtanulasra?

Figyelt kérdés
Vegyuk pl a PSZK-t vagy a KVIK-et. Ha van mar egy felsofoku nyelvvizsgam, van lehetosegem az uzleti szaknyelvi orak melle felvenni meg nyelvet? Olyat olvastam, hogy elvileg felvehetek 6 felevre egy uj nyelvet amit kezdo szintrol oktatnak. Mindezt hogy tudom elintezni? Igy van ez egyatalan?

2018. jan. 23. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ahol két nyelvvizsga kell, tehát pl turizmus-vendéglátáson, ott 2*3, azaz 6 félévnyi nyelvórád van. Ez alapesetben két olyan nyelv, amit már beszélsz valamilyen szinten, de nincs még szakmai (vagy felsőfokú) nelvvizsgád belőle. Tehát ilyenkor általában már haladó szintről indulnak a csoportok, mert 3 félév másképp nem igazán lenne elég a nyelvvizsgához.

A másik eset, ha már rendelkezel egy szakmai vagy felsőfokú nyelvvizsgával, akkor valóban elkezdhetsz egy új nyelvet kezdő szintről, amit 6 félévig tanulsz és utána leteszel abból is egy szakmai középfokot.

Ezt rögtön a tanulmányaid elején kell külön jelezned.


A többi szakon, ahol egy nyelvvizsga a diploma feltétele, ott összesen 3 félévben van nyelvoktatás, tehát egy nyelvet tanulsz. Úgy tudom, itt is lehet kérvényezni, hogy új nyelvet kezdhess kezdő szintről, ha már megvan a szükséges nyelvvizsgád. De akkor sem valami sok a 3 félév, max az alapokat tudod megtanulni azalatt, utána magadtól folytathatod vagy magántanárral.


Néha szoktak lenni egyéb kezdeményezések, hogy tanórákon kívül is tanulhass nyelvet, pl a KVIK-en keleti nyelvkurzusokra lehetett jelentkezni év elején, a PSZK-n meg mostanában indult egy külön német kurzus kezdőknek, ha jól hallottam.

2018. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!