Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Második diplomát szeretnék...

Második diplomát szeretnék szerezni, tovább lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg még 3. éves egyetemista vagyok és szeretnék egy második diplomát is. Viszont mindenkinek csak 12 féléve van államilag finanszírozott, viszont én biztos hogy csúszok egy évet, így a jelenlegi képzésem által 9-et fogok felhasználni. A kiszemelt képzés (gépészmérnöki) 7 féléves, viszont elég sok tárgyamat el tudnám fogadtatni, így könnyebben tudnám elvégezni. Na és akkor 12-9=3, tehát 3 államis félévem maradt. A gépészmérnökiből viszont 4 félévet így önköltségesen tudnék megcsinálni csak. De nem igazán tudnám finanszírozni, a szüleim végképp. Így emiatt arra gondoltam, hogy a maradék 4 félévre diákhitelt vennék fel, ami elég lenne a tandíjra. Viszont idén január 1-től, az a nő, aki 3 gyermeket vállal (én amúgyis 3-at szeretnék) annak az egészet elengedik. Tehát így mondhatni az állam finanszírozta a teljes második diplomámat is. Szerintetek nagyon rosszul gondolom a leírtakat, vagy ez így járható út? Ráadásul 3 gyerekkel még a CSOK-ot is igénybe tudnám venni. Köszi a válaszokat! :)



2018. jan. 23. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Ha valamiért mégsem jönne össze a három gyerek/meggondolod akkor sem kell aggódnod, mert a diákhitel-2 kamatmentes, a törlesztőrészlet pedig jövedelem arányos.
2018. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gépészmérnöki képzésnek bármikor érdemes neki vágni.

Mérnöki szakok közül az egyik legjobban keresett és fizetett.

Milyenmásik alapszakról váltanál rá amúgy?

2018. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!