Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek fontos középiskolá...

Szerintetek fontos középiskolásoknak filozófiát tanulni?

Figyelt kérdés
Kérlek válaszaitokat fejtsétek ki bővebben, indokoljátok meg. Egy tanulmányt végzek és a válaszaitokat felhasználnám. Köszönöm.

2018. jan. 24. 23:21
1 2
 11/11 anonim válasza:
Én most vagyok középiskolás, és sajnos nincsen filozófiánk, amit nagyon sajnálok, mert érdekelne egyébként. Irodalomból-töriből azok vannak csak tárgyalva, akiknek egyéb szerepük is volt (Platón, Arisztotelész, Abélard, Voltaire stb). A XX., XXI. századról, napjainkról semmi. Pedig a silány íróknál, sokadik képletnél, bizonytalan évszámoknál és lejárt zeneszerzőknél szerintem fontosabb lenne, hogy halljunk például Emma Goldman-ről, aki olyan problémákkal foglalkozott, amik minden tizenévest foglalkoztatnak. Napjaink filozófusai a közéletben is fontos szerepet töltenek be (így Tamás Gáspár Miklós), róluk is fontos lenne szót ejteni. Vicces, hogy ismerjük a burzsoázia zeneszerzőit, de nem ismerjük a történelmet alakító eszmék atyjait (se Marx/Engels/Kropotkin/Bakunyin, se Friedman/Hayek/von Mises nincs kellően reprezentálva - sőt gyakorlatilag semennyire.)
2018. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!