Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha egyetemen...

Mit lehet tenni ha egyetemen inkorrekt a vizsgáztató?

Figyelt kérdés
Sorban buknak az emberek anatómia vizsgán. Részben egyetértek abban ha valaki nem elég felkészült akkor az nem oda való vagy ismét vizsgát kell tennie DE ha valaki benne van a topp 10 tanuló között és az írásbeli zh ja is 5 ös lett. Hogyan teheti meg egy személy azt egy teljesen stabil felelet után indokolatlanul megpróbál kidobatni? Tudom tudom nem fogom azt állítani hogy 100% mivel nem az én dolgom értékelni. 5 bő 4 helyes felelet után egy tétel egyetlen kis rész hiányára miért számít elégtelen tudásnak? 20/20 ember bukott egy nap azért mert ő ideges volt... Köztük sikerült egy hozzám közel álló személyt is... Akitől nem tudom bonyolultabban kikérdezni a tételeket mert a 200 oldalt szó szerint tudja... Soha nem volt 3 nál rosszabb eredménye...

2018. jan. 27. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Fel kell jelenteni szexuális zaklatásért! Többen összefogtok és kicsináljátok!
2018. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Hát sajnos ez ilyen. Nálunk is ha valami olyan képletet nem tudsz, ami klinikailag fontos, akkor nem számít, hogy 2 oldalt teleírtál csak arról a tételről, úgyis meghúznak. Viszont ha jól tudom, akkor lehet kérvenyezni, hogy másik tanár vizsgáztasson, a TO-n kéne érdeklődni.
2018. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az általad "teljesen stabil felelet" még sem volt "teljesen stabil", talán az oktatód jobban el tudja dönteni, hogy mi az ötös és mi nem az. Gondolj bele, hogy a gyógyításban elég egy apró hiba (amiért egyest kaptál) és az élet múlhat rajta. Egy szarvashiba miatt kaphattál egyest.

Gondolom ott voltál végig a vizsgán és megvártad mind a 20 ember feleletét és eredményét és amit írtál az nem csak pletyka (egyetemi legenda).


Azért az anatómia vizsgákon van aki átment és nem csak a TOP10-es tanulók. Kicsit túldramatizálod a helyzeted. Mi lesz így veled anatómia szigorlaton (4 féléves anyag 5 tételsorból húzva, ha az egyiket nem tudod repültél)? Megjegyzem anatómia vizsgákon nem csak ötösök és egyesek születtek, tehát van szórása a jegyeknek.


Ha minden kétkedésemet félreteszem és tegyük fel hogy igazad van akkor mehetsz jelenteni az esetet a dékáni hivatalhoz. Bár valószínűleg nem neked adnak igazat (bevallom őszintén én sem).


Szívesebben megyek olyan dokihoz akinek nem volt egyese anatómiából, mint ahhoz akinek volt.

2018. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a vélelmezésed ennyi alapján nem bizonyítható, semmit.

Szerintem is arról szól ez alapvetően, hogy aki bukott, az persze rosszul érzi magát miatta, és való igaz, hogy simán lehet bukni akkor is, ha az anyag 90%-át tudod, de (akár részben) pont belefutsz abba a 10%-ba, amibe belezavarodsz:S - ez ilyen, a szóbeli vizsga mindig lutri, az idegesség sokak teljesítményét tovább rontja, ezért nem szabad szóbeli vizsgát sosem a vizsgaidőszak végére hagyni - és ha lelkiismeretesen készültél, akkor nem kell a szívedre venni azt sem, ha meghúznak.

2018. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat teljesen megértem azt amit mondtok és valószínűleg én is így gondolkodnék fordítva. Elkeseredésem oka részben az hogy nem az átment minősítésre hajtottunk... A felkészülés is ezt tükrözi ugyanis a családban van már egy gyógyszerész és egy pszichológus is azt kihagytam a szövegből hogy nem csak nekem mondta fel... mivel talán én konyítok hozzá a legkevésbé :). Ezenkívül minden anyag megvan ami kell nem csak papíron fejben is. Van egy ilyen feltételezésem hogy nagyon nem akarják hogy ösztöndíjat keljen fizetni. Na meg a 3. vizsga fizetős...
2018. jan. 27. 14:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy miért nincs bent legalább +2 tanár aki tanúsítaná a rossz/jó feleletet... Vagy minek vannak tételek ha nem felelhetünk csak az ő kérdéseire válaszolhatunk? Ha azt mondja hogy oké ez most fontos lett volna és emiatt nem enged át oké megértem de az hogy "Legközelebb jöhetsz újra" és ez a része nem nagyítás akkor azt írtam volna, hogy "megbuktatlak h...gyerek" vagy valami hisztihez hasonló dolgot de nem sajnos ez történt...
2018. jan. 27. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Azért 3 tanár már államvizsga szintű "megmérettetésen" szokott lenni, nem egy sima vizsgán. Mondjuk én most a második szakomon vagyok, és azért furcsa volt, hogy szigorlaton csak egy tanár vizsgáztatott, mert az előző szakomon szigorlatokon mindig ketten voltak benn, és azt hittem, ez általános előírás, de úgy látszik, egyetemfüggő... Lényegében mindegy, mert ha be akarják bizonyítani, hogy nem tudod (elég jól) az anyagot, akkor úgyis bebizonyítják se perc alatt:(, szóval akármi történik, higgadtan és udvariasan kell fogadni, ha valaha az életben át akarsz menni:((

Én csak azt nem értem, miért erőltetik a szóbeliket. Egy jól összeállított írásbeli vizsga az egész anyagot lefedi, egy szóbeli max. 5%-ból kérdez, még akkor is, ha több tételsorból kell húzni. Azt szokták mondani, hogy "tanulj meg szóban megnyilvánulni", de erre a vizsgadrukk miatt úgysem megfelelő az alkalom, a kommunikációs képességekeit nem vizsgán fogja ugrásszerűen fejleszteni az ember:(((, erre kellenének a prezentációk stb.

2018. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

A szóbeli vizsga pont ezért szubjektív. Az érdemjegyet nem csupán a valódi tárgyi tudás határozza meg, hanem sok egyéb más is. Nekem is van szín jeles csoporttársam, évfolyam első meg az év xy-ja minden egyes évben. 4-est vagy annál rosszabb jegyet csak párszor sikerült bezsebelnie, holott a tárgyi tudásával bizonyosan semmi gond nem volt, de bekerült olyan oktatóhoz, akinél sokkal fontosabb az előadókészség, mint maga a felelet. Ezt az illetőt én magam is hallottam már felelni, nála a szóbeli felelet úgy néz ki, hogy lekonyuló szájjal, mimikátlan arccal felolvassa a “vázlatát” (vázlat helyett ő komplett fogalmazást ír), egyszer nem néz fel. Levegőt is alig vesz, így nehéz félbeszakítani, mondjuk mert kérdezni szeretnél. Ez egy életunt vizsgáztatónál lehet, hogy jeles felelet, de én pl legszívesebben elvettem volna a papírját, hogy mondja már úgy, hogy tartja velem a szemkonktaktust. Nagyon irritáló és egyértelműen látszik bármilyen önálló gondolat hiánya az ilyen típusú feleletből, pedig bizony léteznek olyan vizsgák (bár talán az anatómia pont nem ide tartozik), ahol sok esetben tárgyi tudás mellett a saját gondolataid is érdeklik az embert.

Ha pedig valóban többen inkorrektnek találjátok, akkor mindannyian írjatok levelet a dékánnak és jelezzétek neki, hogy problémásnak ítéltétek a vizsgáztatót. Viszont még annyit hozzátennék, hogy én már a gólyatáborban azt hallgattam, hogy Xy oktató ilyen meg olyan, talán a két kezemen meg sem tudnám számolni, hogy hányról mondták azt, hogy nem szereti a lányokat, hogy hangulatember (ki nem az?), hogy direkt szivat stb. Nagyon érdekes, hogy mikor rendesen felkészültem, akkor ezeket sosem kellett megtapasztalnom, pedig lányként nem egy olyan oktatónál vizsgáztam, aki utálja a lányokat, mégis mikor rendesen felkészültem ezzel vmiért mégsem volt gond. Az viszont látszik, hogy sokan nagyon nem tudják megítélni a saját feleletüket. Hallgattam már végig nagyon kínos és nagyon pocsék vizsgát, én már a 2. mondata után kiraktam volna az embert, de az oktató küzdött érte, nem is kicsit. A vége mégis bukta lett. Erre hazaérek és az illető rámírt, hogy szerintem is egyes volt e az a felelet, mert szerinte nem és jaj de gonosz a prof. És még egyszer hangsúlyozom, annyira gáz volt az illető, hogy már az első mondataiból lejött, hogy köze nincs a témához, a prof pedig olyan kérdéseket tett már fel neki, hogy vmire mégis csak átengedje, amire józan paraszti észből akár az utca embere is tudna válaszolni.


Ui: ha anatómiát tanulsz akkor gondolom vmi egészségügyi/orvosi szakon vagy. Hát ha vhol, akkor ott nagyon meg kell szórni az embereket, ami nem csak tárgyi tudás alapján megy. Sajnos nálunk így is sok totál alkalmatlan ember fog végezni akár summa cum laude, mert a hátső felükkel nincs baj, csak az emberi oldalukkal.

2018. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként az anatómia tipikusan egy olyan tárgy, amiben nem lehet ferdíteni. Vagy tudsz valamit, vagy nem.

A szóbeli vizsga tényleg hasznos. Én pl egy írásbelire csak átolvasgatom a tetételeket, nagyon max 2x. Levizsgázok, kapok egy jó jegyet de biztosan van benne olyan, amit nem tudok pontosan. Szóbelire pedig van hogy több hetet készülök. Orvosin konkrétan minden az anatómiára épül, nincs olyan, hogy egy témakört nem tanulsz meg. Persze a szigorlaton lehet valaki szerencsés és elmehet gyenge tudással, kihúzhat könnyű tételt és kaphat rá jó jegyet. De az ilyen saját magát szopatja. Ez nem középiskola, hogy "majd az érettségire megtanulom rendesen". Amiből most vizsgáznak/szigorlatoznak, azt egy életen át használják és a tudásuk nagy része kopni fog.

2018. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!