Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemről néhány kérdés lent?

Egyetemről néhány kérdés lent?

Figyelt kérdés

Mikor derül ki, hogy felvettek-e?

Meddig kell elutalni az első félévi tandíjat?

Ha valami oknál fogva meggondolom magam bukom az első félévi pénzt?



2018. jan. 27. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

1. Augusztusban ponthatár húzáskor.

2. Az egyetemtől függ, nézd meg a kiszemelt egyetem időbeosztásában. Őszi félévben általában legkséőbb október tavaszi félévben február körül szokott lenni de pontos dátumot az adott egyetem fogja megmondani.

3. Ha első félév után váltasz azt nem kell kifizetni.

2018. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tandíjat ki fogják írni a Neptunban (az egyetem számítógépes tanulmányi rendszere), ott adnak majd meg határidőt is, de mindez csak a beiratkozás után lesz.

Igen, ha önköltséges vagy és meggondolod magad, természetesen bukod a pénzt.

2018. jan. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most úgy értem, hogy ha majd tájékoztatnak, hogy felvettek az után kell nyilván utalni, de mikor? még sulikezdés előtt? tegyük fel augusztusban kell utalni, de de én júliusban meggondolom magam, hogy mégsem megyek, akkor csak elég odaszólnom, hogy bocs, mégse és nem utalok semmit?
2018. jan. 27. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még a beiratkozás előtt meggondolod magad, akkor természetesen nem kell fizetni. A tandíjat csak a beiratkozás után fogják kiírni a Neptunban, és csak szeptember közepe-vége felé kell majd befizetni.
2018. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Júliusban még azt se fogod tudni, hogy felvettek. És ha felvettek akkor az sem jelent semmit amég be nem iratkozol ami szeptemberben esedékes. Ezek után fogják csak kiírni az önköltséget valamikor szeptember közepén. De ha netán ott gondolnád meg magad és nem fizetet be akkor sem dől össze a világ, egyszerűen csak átraknak passzív státuszra.
2018. jan. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első félév utáni nem fizetést úgy értettem, hogy államiról lép le., önköltségesen nyilván bukja. De köszi a lepontozást ;)
2018. jan. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, én mindenkinek zöldet adtam! :)
2018. jan. 29. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!