Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A katonai vezetői szak tényleg...

A katonai vezetői szak tényleg átlagosan többet keres mint egy programozó?

Figyelt kérdés
A felvi statisztikája szerint egy katonai vezetői szakon végzett ember átlagosan bruttó 465 ezret keres, míg egy programtervező informatikus bruttó 365 ezret. Ez csak szerintem furcsa?

2018. febr. 1. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem stimmel. Ezek a statisztikák általában mind torzak, a diplomás utánakövető kérdőíveket hiányosan töltik ki, vagy kevesen és akkor lesznek ilyen adatok. Ez konkrétan hol volt?
2018. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel az adatokkal felesleges foglalkozni. Rengeteg körülmény van ami miatt nem lehet ezeket komolyan venni. Pl. egészen biztos vagyok benne, hogy a Felvinek nincs komplett statisztikája az országban dolgozó összes informatikus és katonai vezető béréről. Így felmerül az a kérdés is, hogy az egyes területek esetén milyen forrásból, milyen munkáltatóktól és milyen szintű adatokkal rendelkeznek. Illetve, hogy a különféle adatok mennyire összehasonlíthatóak. Mert mondjuk nem túl életszerű ha az egyik szakmáról van 100 cégtől több ezer adatuk, míg egy másik szak esetén mondjuk 10 cégtől van 1-2 száz adatrekord. Ez így nyilván nem reprezentatív és mivel semmit nem tudunk az adatok hátteréről, nem is érdemes foglalkozni az ilyen jellegű statisztikájukkal. Ez az egyik. A másik meg az, hogy a programtervező informatikus elég széles skálát ölel fel. Ebben benne vannak a pályakezdő informatikusok és a 20 év tapasztalattal rendelkező vezető fejlesztők, de nyilván az alacsonyabb pozíciókból van több adat, hiszen abból eleve több van. A katonai vezető végzettséggel nem vagyok képben és azt se tudom, hogy milyen előtanulmány kell hozzá, de mivel ennek a nevében benne van, hogy vezető, így feltételezem ide már alapból vezető beosztású emberek tartoznak és szükséges hozzá valamilyen előélet, szakmai múlt stb., szemben az informatikussal, ami így önmagában lehet gyakornok meg vezető is. Tehát ilyen tekintetben megint csak nehéz összehasonlítani a kettőt. A harmadik meg az, hogy az átlagszámításra nem érdemes alapozni, az információ tartalma ilyen szempontból csaknem nulla. A kiugró értékek nagyon eltudják torzítani az összképet.
2018. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2018. febr. 1. 19:55
 4/6 anonim ***** válasza:

a katvezen végzettek átlagosan 240e nettó fizetést kapnak.

Ez egységes a magyar honvédségen belül mivel rendfokozathoz kötődik a fizetés.

2018. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném, hülyeségek ne terjedjenek már:)

Az hogy katvezen végez valaki, semmit sem jelent.

Rendfokozattól, beosztástól, szolgálati évek számától, nyelvvizsgáktól meg még soksok más mindentől függhet.

2018. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az hogy katvezen végez valaki elég sokat jelent, mert akkor éppen hadnagyi rendfokozatban lesz egy közép vagy felsőfokú angol nyelvvizsgával. Az illetményét meg alapvetően a rendfokozat határozza meg (a beosztása is ettől függ).

Szóval körülbelülire belőhető a fizetése +-20eFt hibával, ami pótlékok miatt van. Amit a korábbi hozzászóló írt az korrekt a 240eFt nettó illetménnyel számolva.

2018. márc. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!